Bożek Kaczyński demonstracyjnie wszedł na salę obrad sejmowych po minucie ciszy

Nowy sondaż: PiS w końcu traci poparcie i większość!

Zabójstwo polityka nie powoduje w „Prezesie” żadnych reperkusji emocjonalnych

Co miałoby oznaczać brak prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas minuty ciszy w Sejmie na cześć zamordowanego Pawła Adamowicza?

A po niej na salę obrad wszedł demonstracyjnie wraz z rzecznik Beatą Mazurek i marszałkiem Ryszardem Terleckim. Zestaw osób piastujących dane funkcje jest znamienny. Powstaje zatem pytanie: co kierowało prezesem? Strach, brak wychowania, demonstracja polityczna?

Wszystko po trochu, ale najwięcej demonstracji. Zabójstwo polityka nie powoduje w Kaczyńskim żadnych reperkusji emocjonalnych, a jedynie podkreślenie własnego wywyższenia ponad zdarzenie, „myślcie duszyczki, co to miałoby znaczyć, bo nieodgadnione są moje zamiary”, taka jest wola pana K., dla pospólstwa nie do pojęcia.

Tak zachowuje się bufon autokrata, którego ego rozrosło się do nieogarniętych rozmiarów. A przecież w tym momencie mógłby rozpocząć się nowy rozdział współczesnej historii polskiej, spuszczania złej atmosfery ze sfery publicznej. Kaczyński wcale nie musiałby się kajać, wystarczyłyby okrągłe słowa dla Adamowicza, którego zabiła nienawiść, bo to ona podniosła rękę z nożem zabójcy na finale WOŚP w Gdańsku.

Nie padły żadne słowa, bożek Idol Kaczyński celowo nie zdążył na minutę ciszy. Niektóre środowiska opozycyjne proponują, aby przerwać spiralę nienawiści w ten sposób, iż bezwarunkowo i radykalnie się wybacza, zastosować formułę polskich biskupów sprzed pięćdziesięciu lat: „Wybaczamy i prosimy o wybaczenie!”.

Lecz to wymaga konkretnego adresata. Kim poczuliby się pisowcy i sam prezes, gdyby to do nich skierowano podobne słowa? Niemcami? Tak! Ależ to by ich rozjuszyło, a ponadto bezwarunkowe przebaczenie postawiłoby nas w roli Chrystusów, a ich Judaszów, Barabaszów, ciemnej mocy. Rozjuszenie PiS pewne.

Grzegorz Schetyna ma rację: Pawła Adamowicza zabiła nienawiść obłąkana, dobrze zorganizowana, sączona z tub propagandowych PiS. A więc nie tędy droga, aby bezwarunkowo przebaczać, tak mogą postępować instytucje przestrzegające procedur prawnych i uznające vox populi.

Bożek Kaczyński wszedł na salę obrad Sejmu w asyście swoich archaniołów, on nie przejmie się śmiercią następnych osób po Adamowiczu, ani kajaniem się przebaczających ofiar, bożkowi można tylko odebrać jego lud, odebrać poprzez dialog, debatę. I tego boi się każdy bożek – otwartości. Powietrze wolności, demokracji, prawa zabija każdego dyktatora.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
16 stycznia 2019 15:38

Dobre entre to podstawa. To było dobre. Wszystkie oczy zwrócone. Obstawa męsko-damska. Każda okazja dobra, by się okazać.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 stycznia 2019 12:47
Reply to  Ryszard

Czy posłowie PiS zostaną ukarani, że byli i wstali?……………………….

mas60
mas60
16 stycznia 2019 15:49

Czy ktoś liczył, ale tak naprawdę, na inne zachowanie Kaczyńskiego?! Jeśli tak, to jest bardzo naiwny…

Anda
Anda
17 stycznia 2019 06:21
Reply to  mas60

Uważam, że wobec ciężaru odpowiedzialności moralnej, jaka spoczywa na pisie za śmierć Adamowicza (trzeba by być niedorozwojem, żeby nie przewidzieć, że lata uprawiania nienawiści doprowadzą do morderstwa), jakiekolwiek ich zachowanie jest bez znaczenia. Spóźnienie się na minutę ciszy było bezczelnością, ale uczestnictwo w żałobie jest i będzie wielkim udawaniem. Kieruję te słowa także do przedstawicieli rządu i prezydenta wybierających się na pogrzeb, Uważam, że nie powinni tam zostać wpuszczeni. No, chyba że tuż przed uroczystością podadzą się do dymisji. Sprawy poszły za daleko.

Maria
Maria
17 stycznia 2019 11:34
Reply to  Anda

Racja, bo udział w pogrzebie będzie jeszcze jednym popisem na poczet kampanii wyborczej.
PiSi ludek powie:” jacy oni wspaniali i prezydent, i premier, i ministrowie – przybyli na uroczystości mimo rozlicznych zajęć, przecież nikt ich nie zmuszał, oni tak z dobroci serca…”

Zgredzinka
Zgredzinka
17 stycznia 2019 15:22
Reply to  Maria

I powinni być przez przyzwoitych ludzi …. wybuczani.
I to głośno !!!!

Paragraf22
Paragraf22
17 stycznia 2019 06:52
Reply to  mas60

Ja liczyłem, że ze względów koniunkturalnych prezes się przemoże i zachowa po ludzku. Jednak nie stać go nawet na to. Pokazał prawdziwą swoją twarz. i dobrze. Nie ma złudzeń.

Zgredzinka
Zgredzinka
17 stycznia 2019 15:28
Reply to  Paragraf22

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że „suweren” uzna go za twardziela i człowieka godnego szacunku.
To tak jak z tym aplauzem na stojąco przedstawicieli „suwerena” po jego wrzaskach z trybuny sejmowej o mordach zdradzieckich i kanaliach.

andrzej
andrzej
17 stycznia 2019 16:15
Reply to  Paragraf22

Paranoiczni bolszewicy tak mają

Zgredzinka
Zgredzinka
17 stycznia 2019 15:19
Reply to  mas60

Dobrze, że chociaż na pogrzeb się nie wybiera.
To samo powinien zrobić Adrianek i Matołżesz.
Lepiej nie prowokować gorszego sortu i nie gorszych przyzwoitych ludzi.

smętek
smętek
16 stycznia 2019 16:21

Jego zachowanie dowodzi, że jest chamem i nie ma co dorabiać teorii co nim powodowało. Takich jak on jest w Polsce więcej. Tylko śmierć mamusi była nieszczęściem no i brat „poległy” w jakiejś bitwie.

Bogumiła
Bogumiła
16 stycznia 2019 20:23
Reply to  smętek

Moja opinia o tym „panu” jest podobna, powinno się go wygumkować!

Jarosław
Jarosław
16 stycznia 2019 16:32

Byli na siku! Każdemu się może przydarzyć!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
16 stycznia 2019 22:14
Reply to  Jarosław

A skąd! Prezesa dopadł na schodach gwałtowny atak bólu w kolanie i koleżanka z kolegą musieli go podtrzymać.

Rafał P.
Rafał P.
16 stycznia 2019 17:03

Kaczafi jest kurduplem w każdym aspekcie i niczego nie zmieni to, że otacza się wyrośniętymi kuduplami.

sarmata
sarmata
16 stycznia 2019 17:16

Wstręt i obrzydzenie bierze patrząc na odhumanizowane, ale teatralnie-demonstracyjne zachowania tych „panów” (bo tak sam kaczyński nazwał z mównicy sejmowej swoją pisuarską zgraję)!
Wszystkie te szalbierstwa i zachowania będą im zapamiętane przy wyborach (mam nadzieję, choć dziwnie prześladuje mą pamięć wierszyk Mikołaja Reya o głupocie polaków przed i po szkodzie)!

Maciek123454321
Maciek123454321
16 stycznia 2019 23:08
Reply to  sarmata

Drobna poprawka. Oto cytat dosłowny:

„Cieszy mię ten rym: «Polak mądr po szkodzie»;
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”

Autorem jest Jan Kochanowski, cytowany fragment jest czterowierszem kończącym Pieśń V znaną również jako „Pieśń o spustoszeniu Podola”.
Co do reszty, w 100% zgadzam się z Przedmówcą.

Zgredzinka
Zgredzinka
17 stycznia 2019 15:45

To zadziwiające jak często w opinii publicznej ten czterowiersz przypisywany jest właśnie Mikołajowi Rejowi.

Eugenia
Eugenia
16 stycznia 2019 18:17

Mam nadzieję, że to jest początek końca małego.

Maciek123454321
Maciek123454321
16 stycznia 2019 18:36

Sami widzicie, jak trudno jest nie rzucić mięsem w tę ohydną trójcę. Przejeżdżałem ongiś obok sejmu i akurat dwoje – mazurek i terlecki przechodzili przez ulicę. Przez moment zawahałem się, czy nie przyhamować, nie uchylić okna i nie rzucić pod ich adresem – „co znów knujecie, pisiorki?”. Ledwo się pohamowałem, dzisiaj żałuję. Dzisiaj zachowali się obrzydliwie.

Józef
Józef
16 stycznia 2019 19:54

to to ktoś wierzył w jakiś żal i ból kaczyńskiego ??? czy spotkaliście kiedyś żmiję która ma wyrzuty sumienia ???

Maciek123454321
Maciek123454321
16 stycznia 2019 22:59
Reply to  Józef

Żmija? Przecież to Karaluch. Nazywam go tak od 3 lat.

Nihil
Nihil
16 stycznia 2019 20:50

Czyli pokazał kim jest i udowodnił że się nie zmienia…. ŻAL mi ciebie czlowieczku samotny

Zwinka
Zwinka
17 stycznia 2019 01:41
Reply to  Nihil

A mnie nie jest go żal. Ani trochę.

Zgredzinka
Zgredzinka
17 stycznia 2019 16:12
Reply to  Zwinka

Kwestia współczucia to jedno, a zrozumienia to drugie.
Przecież nikt nie rodzi się zły. Coś musiało się zadziać w jego życiu niedobrego, a szczególnie w dzieciństwie, co ukształtowało takie monstrum.
To człowiek ciężko psychicznie zaburzony, a to nie dzieje się bez powodu.
Ktoś musiał wyrządzić mu kiedyś wielką krzywdę, przez co teraz czyje nienawiść do całego świata i karmi się tylko złymi emocjami.
Dla niego im gorzej, tym lepiej.
Może nie zaznał w dzieciństwie miłości, może stosowano wobec niego drakońskie metody wychowawcze, może zamiast go zrozumieć próbowano go złamać, wywołując jeszcze większy opór? Coś poszło nie tak w jego życiu.
I byłoby to tylko jego osobistą traumą, gdyby nie fakt, że jest osobą publiczną i swoje życiowe poczucie krzywdy transferuje na całe społeczeństwo, wyrządzając mu wiele zła.

Jantar
Jantar
17 stycznia 2019 20:03
Reply to  Zgredzinka

Przecież obaj Kaczyńscy zostali ukształtowani przez wujków, którzy byli bliskimi współpracownikami Stalina i Berii. To od nich czerpali i czerpie wzorce. Od najmłodszych lat byli przygotowywani do objęcia władzy i udało im się zrealizować cel, choć nie tak do końca. Celem bowiem była władza dla samej władzy, władza absolutna. Idę o zakład, że planowali przejąć władzę w 1989 r., a tu w wyniku Okrągłego Stołu trzeba było się podzielić i wprowadzić mechanizmy demokracji. Później próbowali ograć Wałęsę, więc ten wyrzucił ich z kancelarii prezydenta na zbity pysk. A przy okazji pierwszych prywatyzacji przejęli spory majątek państwa, z którego zrobili spółkę Srebrną i który do dziś finansuje im prawicowe portale, SKOK-i, działalność 2-ch partii (PC i PiS) i Fundację im. Kaczyńskiego. Wszystko było i jest na zimno zaplanowane i realizowane krok po kroku. A Kaczyński przecież sam powiedział już koło połowy lat 90-ch w wywiadzie z Teresą Torańską, że „chciałby być emerytowanym zbawcą Narodu”. Chory psychicznie człowiek nie jest w stanie latami tak precyzyjnie planować i realizować wszystkiego. Każdy najmniejszy ruch Kaczyński ma doskonale przemyślany i zaplanowany – nic nie jest dziełem przypadku, bo zawsze ma przygotowane różne opcje zdarzeń. I pamiętajmy także, co sam jakieś 3 lata temu powiedział w wywiadzie, a mianowicie, że dociera do niego, że nazywają go „polskim Hitlerem” i bardzo mu się to podoba, jest z tego dumny.

Zgredzinka
Zgredzinka
18 stycznia 2019 00:26
Reply to  Jantar

Naprawdę tak powiedział?
To by świadczyło o tym, że jest większym psycholem niż sądziłam.
I nie masz racji sądząc, że osoby psychotyczne nie są zdolne do konsekwentnego i ukierunkowanego działania. Wręcz przeciwnie.
No chyba, że są faktycznie psychicznie chore i działają pod wpływem wewnętrznego impulsu.

Jantar
Jantar
21 stycznia 2019 16:52
Reply to  Zgredzinka

Tak, @Zgredzinko, tak powiedział! Jakiś czas temu przypomnieli ten fragment wywiadu w Szkle kontaktowym. Mam nagranie!!!!

Zwinka
Zwinka
17 stycznia 2019 23:39
Reply to  Zgredzinka

Spokojnie, to tylko mania wielkości.

Zgredzinka
Zgredzinka
18 stycznia 2019 00:27
Reply to  Zwinka

Nie za bardzo upraszczasz?

Andrzej
Andrzej
16 stycznia 2019 22:23

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Państwem. Dla mnie ta małość (tu podzielam pogląd większości), objawiająca się nieobecnością podczas dzisiejszej chwili ciszy dla Pana Prezydenta, wcześniej dla Szarego Człowieka i Andrzeja Wajdy są dowodami na siłę emocji targających szeregowym posłem. Gdyby był cyniczny, jak część z nas była przekonana, gdyby był boleśnie pragmatyczny (inna część) – to by w sali posiedzeń był, wstał i milczał przez minutę. Wiedział przecież, jak ta nieobecność zostanie odebrana i skomentowana. Zachowanie jest niepragmatyczne, nieracjonalne i niecyniczne ergo – nieracjonalne. A jakie emocje za tym zachowaniem stoją – nie zgadniemy.
Pozdrawiam wszystkich dyskutantów
Andrzej

Paragraf22
Paragraf22
17 stycznia 2019 06:59
Reply to  Andrzej

Nienawiść odebrała mu rozum. Jest zdolny do wszystkiego.

PiJar
PiJar
17 stycznia 2019 08:21
Reply to  Andrzej

Andrzeju, zgadzam się z Tobą co do przyczyn zachowania Kaczyńskiego, tylko że jest to filozofia myślenia, którą można zastosować wtedy, gdy pacjent jest już w gabinecie terapeuty. Najpierw trzeba go tam doprowadzić, bo w tej chwili mamy sytuację, gdzie zaburzony osobnik zamiast sam być poddanym leczeniu, usiłuje nam wszystkim robić pranie mózgu na swoją modłę i wmawia, że to on jest normalny, a świat zaburzony. Jeśli natomiast jego choroba postąpiła tak daleko, że każda kuracja będzie daremna, to jedynym wyjściem pozostanie izolacja do końca życia.

Zgredzinka
Zgredzinka
17 stycznia 2019 16:15
Reply to  PiJar

Przekonaj o tym „suwerena”.

PiJar
PiJar
17 stycznia 2019 18:57
Reply to  Zgredzinka

To tylko my jesteśmy w stanie go odizolować – wyborczą kartką. I oby to stało się szybko, zanim cała Polska zamieni się oddział zamknięty, a chorzy zajmą miejsce terapeutów.

Jantar
Jantar
16 stycznia 2019 23:07

Nic nowego. Pamiętacie, jak było przy uczczeniu minutą ciszy zmarłego kilka dni wcześniej Andrzeja Wajdy? Gdy tylko marszałek prowadzący obrady (nie pamiętam, który był) to ogłosił to Kaczyński natychmiast opuścił salę. Wrócił, jak skończyła się minuta ciszy i wszyscy siadali na miejscach.

Zgredzinka
Zgredzinka
17 stycznia 2019 16:17
Reply to  Jantar

I po co wrócił i tak dla społeczeństwa nie ma z niego żadnego pożytku?
Mógł tam już pozostać i zająć się szukaniem drogi w medialny niebyt.

Piotruś
Piotruś
16 stycznia 2019 23:14

on jest nie tylko wzrostem mały. On jest mikrobem intelektualnym

Andrzej
Andrzej
17 stycznia 2019 07:49

Posłanka Pawłowicz też nie na swoim miejscu sejmowym, tylko ukryta gdzieś na ich tyłach! Posiedzenie Rady Miasta Łodzi z minutą ciszy dla Adamowicza – brak radnych PiSu! Zapewne, też przypadkowa?

Staszek
Staszek
17 stycznia 2019 10:41

Przytoczę post Piotrka: „To mówicie , że przy Kaczyńskim została tylko Mazurek z Terleckim?”

Zgredzinka
Zgredzinka
17 stycznia 2019 15:11

Szkoda, że Bożek Kaczyński, wobec jedynie doczesnego wymiaru naszego istnienia, nie będzie miał możliwości przekonania się, jak wielu ludziom będzie go kiedyś naprawdę brakowało i jak wielu będzie szczerze opłakiwało jego odejście.
Tak jak dzisiaj wielu obcych ludzi jest do głębi poruszonych stratą tak przyzwoitego człowieka, tak kiedyś jeszcze więcej odetchnie z ulgą po odejściu tego demina destrukcji.

zbigniew
zbigniew
18 stycznia 2019 15:29

co to sami psychiatrzy robia na forum

Beata
Beata
22 stycznia 2019 01:16

przeczytałam wszystkie komentarze i nie znalazłam ani krztyny miłości, która jak dobrze mniemam jest przeciwieństwem nienawiści z czym walczy poniższe święcie oburzone gremium