Bp Mering do Kaczyńskiego: „Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami”

Bp Mering do Kaczyńskiego: „Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami”

Jaśniej już chyba się nie da… – „Bardzo bym chciał, panie premierze, żeby czuł się pan tu, między nami, człowiekiem nie tylko akceptowanym, ale podziwianym. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co pan robi i robił dla Polski – razem ze swoim bratem prof. Lechem Kaczyńskim. Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami” – tak zwrócił się do prezesa PiS biskup włocławski Wiesław Mering. Jarosław Kaczyński wygłosił referat podczas konferencji „Być Polakiem – duma i powinność”, która odbyła się w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku.

Na tym hierarcha Kościoła bynajmniej nie poprzestał. Dodał, że „jest czymś zupełnie naturalnym wspieranie Jarosława Kaczyńskiego w wysiłkach, które mają na celu zrealizowanie wizji państwa i ojczyzny tak bliskiej obu braciom”. Podczas konferencji poza prezesem PiS swój referat wygłosił także prezenter TVP Krzysztof Ziemiec.

„Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami” – powiedział w środę bp włocławski Wiesław Mering zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Trudno o większą szczerość, jeśli chodzi o polityczne wsparcie Kościoła dla PiS” – skomentował były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz na Twitterze. Odpowiedział mu jeden z internautów: – Z dokumentów znajdujących się w zasobach Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że w drugiej połowie lat 70. został zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Lucjan. Według Jana Żaryna współpracował z wywiadem w sposób świadomy”.

bt

Źródło: wpolityce.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
antyuzurpatorJurekBartPiJarJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Kler z pisem dążą do zaorania Polski. Dawno temu słynny kościelny – „kobra” Goryszewski mówił, że Polska może być biedna, byle była katolicka.

Jabis
Jabis

W Muzeum Diecezjalnym we Włocławku … eksponatem NR1 był Kaczyński a eksponatem NR2 bp Mering TW LUCJAN – czy odwrotnie?

PiJar
PiJar

Katastrofa polskiego Kościoła katolickiego będzie bezprecedensowa w skali świata. Kumuluje on w sobie wszystkie błędy popełnione przez Hiszpanów (kolaboracja z reżimem), Irlandczyków („wyczyny” siostry Bernadetty w sierocińcu) i Amerykanów (pedofilia), nadto dodaje swój autorski wkład – niespotykaną pychę, butę i pazerność na pieniądze.

Zwinka
Zwinka

Pedofilia katolickiego kleru to nie błąd Amerykanów.. To zbrodnia o zasięgu światowym.

Bart
Bart

No to tyle w temacie, czy kościół nie jest upolityczniony i czy może być mediatorem w konflikcie nauczyciele-rząd. Głębiej w d4 prezesa już pan biszkopt chyba wejść nie mógł.

Jurek
Jurek

Bardzo by się przydały rzetelne badania liczby głosów wyborczych oddanych po agitacji z ambon, w tym tej łamiącej ciszę wyborczą. Poznalibyśmy rzeczywisty wpływ politycznej siły Kościoła. Dlaczego nikt tego nie sprawdził, nie opublikował?

antyuzurpator
antyuzurpator

Coś się biskupowi pomerdało – przecież to _wszystkie_ sukcesy są sukcesami prezesa, a nie odwrotnie.