Bp Milewski: „Pedofilia i homoseksualizm? To są rzeczywistości w jakiś sposób powiązane”

Bp Milewski: „Pedofilia i homoseksualizm? To są rzeczywistości w jakiś sposób powiązane”

– „Pedofilia i homoseksualizm? To są rzeczywistości w jakiś sposób powiązane” – czytamy na Twitterze RMF FM. Słowa te padły na antenie z ust płockiego biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego – gościa porannej audycji w tej stacji.

Ta wypowiedź wywołała falę komentarzy: – „Ktoś mógłby powiedzieć, że bycie księdzem i pedofilia to są „rzeczywistości w jakiś sposób powiązane””; – „Rośnie gorszy od Jędraszewskiego! drżyjcie katolicy”; – „Że też księża czy biskupi zawsze wszystko lepiej wiedzą w sprawie seksu A szczególnie gejowskiego, ciekawe dlaczego?”.

„Dobry tekst do wykorzystania w drugiej części „Tylko nie mów nikomu”. Klechy dalej nic nie zrozumiały” – dodał jeden z internautów. Pierwsza część dokumentu braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele miała w internecie kilkanaście milionów odsłon.

Gość RMF FM skorzystał też z okazji, aby skomentować ostatnie doniesienia na temat mobbingu i skandalicznego zachowania arcybiskupa Leszka Sławoja Głodzia . -„23 lata kapłaństwa mam – skoro już te daty przywołuję. Ani święcenia kapłańskie, ani biskupie nie powodują, że człowiek jest wolny od czasami niewłaściwego języka, od zachowań, które mogą stać w sprzeczności ze święceniami. Wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć” – stwierdził Milewski.  Po czym zapewnił, że ani nigdy nie spotkał się z takimi zachowaniami, ani też nigdy nie słyszał podobnych słów w ustach gdańskiego hierarchy.

 

Biskup płocki wypowiedział się także na temat Halloween. – „Nie jest grzechem, ale ja oczywiście do tego nie zachęcam – to nic dobrego” – powiedział Milewski. Od kilku lat przedstawiciele polskiego Kościoła z uporem godnym lepszej sprawy piętnują tę dziecięcą zabawę.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
31 października 2019 12:43

Pedofilia i homoseksualizm są stułą powiązane. Co bóg złączył tego człowiek niech nie rozdziela.

Rafał P
Rafał P
31 października 2019 15:49
Reply to  HerodAntypis

I on zna to z własnego doświadczenia.

Janik
Janik
31 października 2019 12:51

Religijna rodzina za czasów głębokiej komuny . Mają Jasia, syna w okresie dojrzewania. Jego koledzy i przyjaciele zaczynają się interesować dziewczynami. Podglądają, szukają pornografii, opowiadają sobie różne rzeczy o płci drugiej, nie zawsze prawdziwe bo skąd tą wiedzę zdobyć. Internetu jeszcze nie było, jednak w szkole niby była nauka o człowieku. Pamiętam tę naukę! Nauczycielka zawstydzona i opowiadała coś o kwiatkach i pszczółkach. Rzeczonego syna jednak żenowały gadki kolegów i sam nie był też zainteresowany. A że był bardzo religijny, pomyślał – Bóg mnie powołał! -. W ten sposób znalazł się w seminarium. W internacie, chłopcy jak to chłopcy, robili różne eksperymenty. Jasiek brzydzi się tymi eksperymentami i myśli grzech! Po jakimś czasie Jasiu, teraz już Jan, zostaje wyświęcony i zaczyna posługę w różnych parafiach. Przygotowuje młodzież do komunii, przyucza młodych chłopaków na ministrantów. Młode ciało, apetyczne, jeszcze nie skażone myślą o seksie. Jeszcze się powstrzymuje. Ale jak długo? Po jakimś czasie zostaje proboszczem na wsi. Pan i władca, ludzie całują po rękach, a ci najmłodsi też po rękach?

Janina
Janina
31 października 2019 15:52

To pokrętne wypowiedzi biskupa na różne tematy, a w szczególności dotyczące Głódzia. Np. zdanie, cyt. „Wiem, że takie rzeczy mogą się wydarzyć”, świadczące o usprawiedliwieniu wulgarnego i chamskiego postępowania arcybiskupa wobec innych księży ? czy naprawdę biskup Milewski tak myśli i powiedziałby to prosto w oczy tym wszystkim sponiewieranym ludziom ?! Moje zdanie na ten temat jest zgoła inne. Jestem oburzona i wprost wściekła. Władze kościelne niech robią z Głódziem co chcą, ale Państwo Polskie powinno pozbawić tego chama i bufona, ordynarnie poniżającego innych ludzi wszelkich cywilnych odznaczeń i zaszczytów. Szlify generalskie nie powinny należeć się takiemu indywiduum – od 26 lat jest generałem dywizji Wojska Polskiego ! Pijaczyna i prosty cham otrzymał też z rąk pana Kwaśniewskiego Komandorię. Horrendum !!! Szlify generalskie powinny mu zostać publicznie zerwane, aby na własnej skórze poznał, co znaczy pogarda i poniżenie.

Jantar
Jantar
1 listopada 2019 00:30
Reply to  Janina

Jeden drugiego usprawiedliwia i popiera, bo w gruncie rzeczy każdy z nich jest taki sam i poniża każdego człowieka stojącego niżej w hierarchii – niezależnie od tego, czy jest to ksiądz, czy jest to wierny. Przykładów poniżania wiernych przez księży mamy multum. Czytałam dziś artykuł o Pieronku na podstawie książki o nim. Kiedy był rzecznikiem Episkopatu, brał udział w pracach nad obecną Konstytucją. Episkopat nigdy mu nie wybaczył, że Pieronek nie dopuścił do zapisu państwa wyznaniowego w Konstytucji – przy pierwszej okazji pozbawili go funkcji rzecznika Episkopatu i odstawili od wszelkich funkcji w polskim kościele. Biskupi z Episkopatu zarzucili mu, że podczas prac nad Konstytucją działał przeciwko Kościołowi. Gdyby wtedy kto inny z ramienia Episkopatu brał udział w pracach nad Konstytucją, już dawno byśmy mieli Polskę wyznaniową, bez tolerancji i z prześladowaniami innych wiar i ateistów. Kościół odczekał swoje i teraz właśnie mamy ten okres pod rządami PiS. Ta pogarda kleru wobec innych wiar i ateistów dopiero zaczyna wybrzmiewać, ale będzie coraz silniejsza. Także zresztą wobec katolików za nieposłuszeństwo księżom i hierarchom.

Shaq
Shaq
1 listopada 2019 06:46

Ksiądz biszkopt powinien chyba przestrzegać przykazań? Tego o niekłamaniu o bliźnimi chyba też?

Bogard
Bogard
1 listopada 2019 07:05

Młody biskup . Nawet się nie domyślam za co ta nagroda. Zwłaszcza , że mówi językiem jedraszewskiego.

Roma
Roma
1 listopada 2019 12:39

Jeżeli pedofilia i homoseksualizm są w jakiś sposób ze sobą powiązane, to Kościół Katolicki stanowi ogromne zagrożenie dla dzieci, bowiem, jak się szacuje, w Watykanie 85% duchownych to homoseksualiści, a jeżeli w Watykanie tylu homoseksualistów, to i w całej społeczności duchownych musi być taki sam ich udział.

Zbyszek
Zbyszek
1 listopada 2019 18:15

Po co Bogu taki arcykapłon? Jest w jego istnieniu jakiś boski plan?

Maria
Maria
1 listopada 2019 18:27

coraz głupszych mamy księży, co gorzej przekonanych o swojej nieomylności i zajmujących wysokie stanowiska