Bp Suski zostanie pozbawiony tytułu honorowego obywatela woj. kujawsko-pomorskiego?

Bp Suski zostanie pozbawiony tytułu honorowego obywatela woj. kujawsko-pomorskiego?

Poseł Paweł Olszewski z PO wystosował wniosek do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego „o podjęcie działań zmierzających do pozbawienia bp. Andrzeja Suskiego tytułu honorowego obywatela województwa”.

 

„Wniosek stanowi pokłosie głośnego filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na temat pedofilii w Kościele katolickim, w którym są wątki związane z diecezją toruńską. Sprawa powróciła ze zdwojoną siłą po publikacji materiału Superwizjera z dn. 08.09. 2019 r., przedstawiającego historię Mariusza Milewskiego, który jako dziecko był molestowany i gwałcony przez księdza Jarosław P. na terenie diecezji toruńskiej” – napisał w liście do marszałka Olszewski. Pisaliśmy o sprawie w artykule „9-letnie dziecko było według sądu biskupiego „wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa”.

„Kuria kierowana przez bp. Suskiego nie zrobiła nic, aby sprawę wyjaśnić, a zrobiła wiele, aby księdza-pedofila nie ukarać. Bp Suski nie zgłosił sprawy gwałtu na dziecku do prokuratury. W mojej opinii ksiądz biskup sam powinien zrzec się nadanego tytułu i przeprosić za haniebne czyny, których się dopuścił. Jako mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego czuję wstyd i zażenowanie, że tytuł honorowego obywatela piastuje osoba tak niegodna jak biskup Suski” – oświadczył Olszewski. Hierarcha tytuł honorowego obywatela województwa kujawsko-pomorskiego otrzymał 19 grudnia 2016 r.

To kolejne już żądanie pozbawienia byłego ordynariusza diecezji toruńskiej tytułu honorowego obywatelstwa kujawsko-pomorskiego. W maju apel w tej sprawie wystosowało Stowarzyszenie Polska Laicka. Z petycją odebrania tytułów biskupowi do władz miast Torunia, Lubawy, Chełmży, Nowego Miasta Lubawskiego i Jabłonowa Pomorskiego oraz do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego zwrócił się także Toruński Strajk Kobiet. Te samorządy nadały Suskiemu honorowe obywatelstwa.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BogumiłaZbyszekNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

W tej sekcie „chonor” to wyrwac kasę, zgwalcić na zasadzie mnie namówiono do uciech cielesnych-nie moich, nasrać na wycieraczkę wszystkich zainteresowanych i czekać na przeprosiny. Tak działa sekta KK

Zbyszek
Zbyszek

Ci Suscy…

Bogumiła
Bogumiła

a propos moralności kk, polecam na You Tube film Szkoła łobuzów.