Bracia Sekielscy laureatami prestiżowej nagrody za dokument o pedofili w polskim Kościele

domagają się milionowego zadośćuczynienia

Marek i Tomasz Sekielscy otrzymali prestiżową nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Przyznawana jest ona za szczególną odwagę i dociekliwość od 2005 r.

 

Bracia Sekielscy to autorzy głośnego filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele „Tylko nie mów nikomu”. Obejrzało go w internecie ponad 22 mln widzów.

– „To jest coś, co nie zdarzyło się na świecie. Osoby z YouTube powiedziały, że chyba zhakowaliśmy im system. To chyba jednak waga sprawy zdecydowała, że tak wiele osób obejrzało ten film” – powiedział Tomasz Sekielski. Film zadedykował ofiarom księży pedofilów.

 

Bracia Sekielscy pracują nad II częścią „Tylko nie mów nikomu”. – „Mamy wstrząsające nagrania i opowieści. Pojawia się na nich jeden z urzędujących biskupów. To będzie historia jednego księdza i wielu ofiar” – zapowiadał Tomasz Sekielski. Ale to nie jedyny temat, którym się zajmują. Pisaliśmy o tym w artykule „Sekielski rozpoczyna prace nad filmem o SKOK-ach, których twórcą jest senator PiS Bierecki”.

Dziś przyznano także Nagrody Specjalne Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Dziennikarzami Dekady zostali Bianka Mikołajewska, Paweł Reszka oraz Adam Pieczyński. Te wyjątkowe wyróżnienia zostały przyznane z okazji 30. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.

bt

Źródło: TVN 24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WolnościowiecnorbertBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Wielkie brawa, film „Tylko nie mów nikomu” był dużym wyczynem. Po pierwsze to świetnie zrobiony dokument, po drugie wymagał odwagi dobrania się do czarnej mafii, po trzecie – zrobiony całkowicie niezależnie

norbert
norbert

Szacun dla autorów!!!!!!!

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Brawo!