Brak kompetencji to logo naszej obecnej władzy

Brak kompetencji to logo naszej obecnej władzy

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba i Dariusz Joński skierowali pismo do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie powołania na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego osoby kompetentnej.

 

Politycy opozycji nawiązali do sprawy doktora Pawła Grzesiowskiego, któremu Krzysztof Saczka, pełniący obowiązki GIS, zarzuca między innymi „oczernianie instytucji państwowych”.

Według kodeksu PiS każdy, kto jest kompetentny a co gorsza ma odwagę cywilną, żeby mówić prawdę „oczernia” władzę i jej  działania.Najlepszy mierny, niekompetentny, ale wierny „panu i władcy”, którego dobrze znamy.

Również swoje „Niedowierzanie” w związku z tą kwestią wyraził w piśmie do Saczki rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Całą lista wymagań,  jakie musi spełniać Główny Inspektor Sanitarny określa ustawa. Pan Saczka według posłów KO nie spełnia wymagań ustawowych i jest najzwyczajniej osobą nieuprawnioną.

 

Zgodnie ze wspomnianą ustawą stanowisko GIS może zajmować lekarz ze specjalizacją w dziedzinie medycyny mającej zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Według posła Szczerby „ po odejściu Jarosława Pinkasa, premier z ministrem (Adamem) Niedzielskim powierzają obowiązki osobie, która nie spełnia wymagań ustawowych, nie jest lekarzem”. Według wiedzy posła , jest informatykiem .

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

I dalej :„Nie może być tak, że stan przejściowy związany z dymisją pana Pinkasa, stał się stanem już w tej chwili przewlekłym, trwałym. Minęło blisko pół roku od jego dymisji. Nie ma konkursu i nie ma w Polsce Głównego Inspektora Sanitarnego w stanie epidemii „.

Pandemia „To nie jest czas na politykowanie”, stwierdził Poseł Dariusz Joński KO.

Według jego oceny „jesteśmy niestety liderem chaosu walki z pandemią na świecie”.

Od dawna widać, że PiS robi „czystki lekarskie” deprecjonując tak jak wielu innych, wybitnego eksperta, pana doktora Pawła Grzesiowskiego, o czym pisaliśmy.

/OE/

Źródło: TVN24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gekon
Gekon
3 kwietnia 2021 07:23

Szczerba – robiący politykę przy pomocy staruszek i Joński – co za umowę koalicyjną został kierownikiem basenu. „Kompetentni” XD

druh Marek
druh Marek
3 kwietnia 2021 21:35
Reply to  Gekon

Dzięki takim jak w/w posłowie, możemy mieć nadzieję ,że ta zbójecka ,marnotrawna i wybitnie szkodliwa ekipa ,szybciej skończy jak myśli Kaczyński i jego naiwni wyznawcy.

Gekon
Gekon
4 kwietnia 2021 14:51
Reply to  druh Marek

Jest dokładnie odwrotnie. Dopóki posłami najsilniejszej opcji opozycyjnej będą takie melepety, dopóty nie ma nadziei na oderwanie PiS-u od władzy. Pamiętaj – w zamian za dołączenie IP do KO Joński został kierownikiem basenu. Nie łudź się, że tacy ludzie coś zmienią.

smętek
smętek
3 kwietnia 2021 14:45

Panowie Posłowie stwierdzają stan faktyczny. Im głupszy osobnik tym szybciej i wyżej awansuje. Najbardziej rozpoznawalne osoby publiczne z wyraźnymi brakami wiedzy i umiejętności to: Duda, Przyłębska, Manowska. Obajtek i całe rzesze innych. Obowiązuje zasada „Mierny, bierny ale wierny”.

Dociekliwy
Dociekliwy
5 kwietnia 2021 00:47
Reply to  smętek

Ja obserwując to co się dzieje zmieniłbym zasadę na „Mierny, bierny lecz pazerny”.

Wieslaw
Wieslaw
4 kwietnia 2021 15:14

Panowie Joński i Szczerba co do kompetencji ministrów i wiceministrów w rządzie Morawieckiego mylą się bardzo.. Oni są bardzo kompetentni, tylko, szkopuł, Wpomylono im „teki” przy nominacjach a nie wypadało odmówić

Celia
Celia
5 kwietnia 2021 11:02

Następnym szefem GIS będzie pewnie kucharz albo piekarz (może Fogiel? 🙂 )

Juls
Juls
9 kwietnia 2021 11:07

Szcerba i Jonski glupi i glupszy – oceniaja kompetencje – no ja nie moge haaahahah