Bramy piekieł dla polskich kobiet zostały otwarte

Jak nie wiadomo, kto jest organizatorem protestu, to bierze się go z łapanki

Trybunał Konstytucyjny, padając na kolana przed wolą kościoła, obozu władzy, Ordo Iuris i Kai Godek, zafundował polskim kobietom piekło. Uznał, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją i otworzył furtkę do powołania komisji nadzwyczajnej, która zajmie się kompleksową nowelizacją przepisów.

Mimo pandemii i związanego z tym zakazem zgromadzeń, na ulice miast wyszły przeciwniczki i przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego. Łódź, Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań to tylko przykłady miast, które tej nocy nie spały.

„Trybunał Konstytucyjny odebrał mi prawo do decydowania o własnym ciele, a każda kobieta powinna mieć do tego prawo. Dla mnie to jest czyste barbarzyństwo”.

Nie zgadzamy się na zawłaszczanie naszego ciała. Nie zgadzamy się na to, żeby PiS decydował, czy mamy rodzić martwe dzieci i mamy cierpieć przez dziewięć miesięcy. O tym decydował Jarosław Kaczyński ze świtą i decydowała o tym pani magistra Przyłębska na polecenie Jarosława Kaczyńskiego”.

Ja jestem chłopakiem, ale ja wspieram moje siostry, moje przyjaciółki, wszystkie kobiety w moim życiu. To, że będą musiały nosić i urodzić dziecko, które prawdopodobnie nie przeżyje paru dni, godzin, to jest straszne”.

Jestem zła, smutna i w szoku, że muszę tutaj być. Bo przeszliśmy w bardzo krótkim czasie przez dziwne dyskusje o edukacji seksualnej, przez to, czy osoby LGBT mogą mieć prawa czy dyskusję o tym, czy aborcja jest moralna”.

W Warszawie protestujący przeszli spod siedziby Trybunału Konstytucyjnego pod siedzibę PiS na Nowogrodzkiej, a w nocy kilkaset osób usiłowało dostać się pod dom Kaczyńskiego. Tutaj doszło do starć z policją, która dzielnie broniła dostępu do prezesa. Poszły w ruch kamienie z jednej strony, gaz łzawiący z drugiej.

To już nie jest Polska dla obywateli. To Polska katotalibów…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
23 października 2020 07:46

Ktoś jeszcze twierdzi że żyjemy w normalnym demokratycznym państwie? Dla kolegi pytam bo ja się wątpliwości już dawno wyzbyłem 😐

Marek
Marek
23 października 2020 09:37

Trzeba mieć nadzieję że to co się dzieje w końcu otworzy mózgi wyborcom. I zakończy się eksperyment pt „państwo wyznaniowe” czego sobie i wam życzę

greg
greg
23 października 2020 09:44

Ja jestem bardzo życzliwy, więc życzę wszystkim pisowatym, w tym przede wszystkim posłom i pseudosędziom z pseudo tk żeby jeszcze podczas obowiązywania tego pseudoorzeczenia bezpośrednio zetknęli się w swoich rodzinach z koniecznością donoszenia takich ciąży.

Marek
Marek
23 października 2020 16:05
Reply to  greg

Ja życzliwy wobec faszystów, chcących mnie zniewolić i zniszczyć, nie jestem. ale do życzeń się przyłącze. Tylko to nic nie da, one donoszą jak godek, a potem za to cierpienie będą się wyżywać na innych, jak godek. Życzenie im opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem też nic nie da, bo oni tej opieki nie odczują, jak godek. Ich będzie stać na opiekunkę na cały etat bo ich finansują potężne organizacje. Dokładnie tak jak godek, ona przecież swego czasu „pracowała” w radzie jakiejś spółki państwowej i za kilka dni pracy miesięcznie bez, żadnych kwalifikacji czy wiedzy dostawała pensję kilka tysięcy zł. Ich stać, zwykłych ludzi nie.

Zgredzinka
Zgredzinka
23 października 2020 10:56

Teraz to opozycja powinna zorganizować jeżdżące szczekaczki, oklejone najbardziej drastycznymi zdjęciami potworków z wadami wrodzonymi, ktòre koniecznie trzeba sprowadzić na świat, by jakiś bezduszny klecha mògł nad nim odprawić kosztowne gusła.

Marek
Marek
23 października 2020 16:08
Reply to  Zgredzinka

Powinna. Tylko skąd wziąć na to pieniądze? Opozycja nie ma ssaka do państwowego czy kościelnego wymiona i nie ma z czego doić kasy jak pis, godek, onry czy inni. Soros jest prawilnym mitem.

Zgredzinka
Zgredzinka
23 października 2020 20:09
Reply to  Marek

Jesteś w błędzie sądząc, że największa partia opozycyjna nie ma subwencji z budżetu.
Ma i to niemałą, tylko jest nieogarnięta.

Marek
Marek
23 października 2020 21:54
Reply to  Zgredzinka

Nic nie mówiłem o braku subwencji. Porównaj proszę te kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, niech będzie nawet 100mln subwencji do 2 mld, które lekką ręką może wydać pis na szczujnię. Porównaj to do środków kk, oj, kremla. I porównując pamiętaj proszę, że pieniądze opozycji są mniej warte, bo faszystowskie bojówki pis mogą te hipotetyczne furgonetki zniszczyć bezkarnie, wiedząc, że milicja nigdy ich nie znajdzie a „sąd” nie ukarze. A jak to działa w drugą stronę?

Jacek
Jacek
23 października 2020 11:19

A ja nie życzę im źle . Tylko niech już odejdą i przestaną nękać ten kraj swoją głupotą . Brzydzę się tymi którzy to czynią , tą panią Godek i tym tzw trybunałem towarzyskim . Chciałbym tylko żeby zniknęli i nigdy nie wracali a karty historii w tym miejscu niech milczą . Czarne chmury wkoło

Irena
Irena
23 października 2020 11:43

Nareszcie czarne kiecki będą mogly bez oporow zaspakajać swoja CHUC !!!

Jantar
Jantar
23 października 2020 14:25

Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli wahadło aborcji wychyli się gwałtownie w prawą stronę i zostanie wprowadzony zakaz to po następnych wyborach zwycięzcą będzie druga strona i ten zakaz natychmiast zniesie. Dlatego żadna partia do tej pory nie ruszała tematu aborcji. Kaczyński naruszył porządek, który panował przez prawie 30 lat. I sądzę, że doskonale wie o tym, że może stracić władzę w najbliższych wyborach. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby Kaczyński miał przygotowany plan, żeby nie dopuścić do utraty władzy. Jednak w tym celu konieczna będzie delegalizacja obecnej opozycji i zapobieganie powstawaniu nowych partii politycznych. Każda bowiem opozycyjna partia mogłaby w przyszłości przejąć władzę i znieść ten zakaz. Na to wskazuje logika. Jeśli więc Kaczyński zdecydował się na zakaz aborcji i na zmianę mnóstwa innych paragrafów, które spowodują ubezwłasnowolnienie połowy społeczeństwa to cudów nie ma – jego partia musi być jedyną na polskiej scenie politycznej, jak PZPR za czasów komuny. Tylko w ten sposób pod pozorem demokracji będzie mógł dzierżyć dalej rządy, a jego partia nawet długie lata po jego śmierci. Ze wsparciem kościoła zresztą, któremu marzy się państwo wyznaniowe pełną gębą.

Marek
Marek
23 października 2020 16:18
Reply to  Jantar

Zgadam się, ale nie w szczegółach. Nie myślmy komuną, nie ma potrzeby takich mocnych i widocznych działań jak delegalizacja, subtelne metody jakie zastosowano np. w czasie „wyborów prezydenckich” są wciąż wystarczająco skuteczne,. niewidoczne albo nieuznawane za fałszerstwo.

Zgredzinka
Zgredzinka
23 października 2020 20:41
Reply to  Marek

Nie będzie im się już chciało tak fatygować, bo nie muszą.
Zawłaszczyli wszystko, więc nie muszą się już więcej liczyć z nikim i niczym, bo są bezkarni.
Zniszczą każdego kto stanie im na drodze.

Zgredzinka
Zgredzinka
23 października 2020 20:36
Reply to  Jantar

Oczywiście, że Jarozbaw nigdy dobrowolnie nie odda tak ciężko zdobytej władzy, choćby miał wymordować połowę narodu.
To ciężki psychopata.
To dlatego obsadził swoimi marionetkami wszystkie urzędy, by nic nie wymknęło mu się spod kontroli.
Tej szarańczy nie uda się nam już strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa bez konfrontacji siłowych.
Pusty śmiech mnie ogarniał gdy patrzyłam na naiwność wykorzystanych rolników, którzy protestując byli święcie przekonani, że jak tylko zechcą to zmienią sobie tę władzę, która przestała im schlebiać.
Ani im do głowy nie przyszło, że ta władza nie musi się już liczyć z nikim i niczym. Teraz mogą robić co chcą, bo są bezkarni i zniszczą każdego kto stanie im na drodze.
Pamięć społeczna jest jednak bardzo krótka.
Wystarczyło 26 lat i mamy powtórkę z rozrywki.