Braun krytycznie o ponownym wyborze Kurskiego na prezesa telewizji publicznej

Braun krytycznie o ponownym wyborze Kurskiego na prezesa telewizji publicznej

Zarząd TVP poinformował dziś o wyborze Jacka Kurskiego na „nowego” szefa TVP. W specjalnym komunikacie obwieścił on, że roszada na tym stanowisku ma związek z urlopem i odejściem p.o. prezesa Telewizji Polskiej Macieja Łopińskiego.

Kurski ma zastąpić Łopińskiego już od dnia 7 sierpnia bieżącego roku.

Decyzję o „wyborze” Kurskiego ogłoszono odgórnie jeszcze przed spotkaniem RMN. Oznacza to, że podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych nie odbędzie się żaden konkurs, wysłuchanie kandydatów i dysputa pomiędzy członkami organu.

Niecodzienny sposób działania Zarządu TVP ostro skrytykował Juliusz Braun. Dziennikarz, były szef KRRiTV (1999-2003) oraz prezes TVP (2011-2015) uważa, że decyzja podjęta przez Zarząd Telewizji Polskiej jest zupełnie niezrozumiała.

Jeśli zarząd jest wieloosobowy, to obowiązki przebywającego na urlopie pełni inny członek zarządu” – ocenił. „Co to za tryb „zostało powierzone”?” – dodał.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Braun obiecał, że podczas dzisiejszego spotkania RMN będzie próbował wyjaśnić sprawę. Jego zdaniem tak szybka decyzja jest przejawem wojny wewnątrz PiS. „Widać, że do ostatniej chwili były tam jakieś wojny, które skończyły się jakąś dziwaczną formułą. Żeby nie powołać na prezesa – ale żeby jednak Kurski tym prezesem był” – zauważył w rozmowie z dziennikarzami specjalista ds. mediów.

Wskazał on też na to, że komunikat opublikowany przez Zarząd TVP jest nielogiczny, ponieważ z jego pokrętnej treści zupełnie nie da się wywnioskować, czy Kurski został prezesem na czas urlopu p.o. Macieja Łopińskiego, czy już na stałe.

nt

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
24 lipca 2020 17:38

Nie wiem po co krytykowac – wybrali bo jest najlepszy na to stanowisko. Nawet rada mediow nardowych cala go poparla

Maciek123454321
Maciek123454321
26 lipca 2020 02:00
Reply to  Magda

Kpisz, czy o drogę pytasz?

Zwinka
Zwinka
24 lipca 2020 18:01

A ktoś myślał, że będzie inaczej ? To wprawdzie „sqrwysyn, ale lepiej go mieć po swojej stronie” ( za Kaczyńskim ) Zwłaszcza jak się ma tyle za uszami i Kurski doskonale o tym wie.
Świetnej, Wielkiej Polski żeśmy doczekali.
Przed wojną w Polsce też był niezły bajzel. I teraz można się zastanawiać, czy był porównywalny, czy też pisiorstwo osiągnęło absolutny rekord zaprzaństwa.

grazka
grazka
24 lipca 2020 21:44

Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. TVP za jego prezesury bardzo poszła do przodu, wprowadzono wiele programów rozrywkowych i edukacyjnych. Wygrało doświadczenie a nie ataki opozycji.

AntyKaczor
AntyKaczor
24 lipca 2020 23:36

PAD sobie podskoczył. Kiedyś. Raz. Teraz na dzień dobry został przywołany do porządku. Żeby mu się w głowie nie poprzewracało. Ma siedzieć, czekać na ustawy i podpisywać bez zbędnych opóźnień. Najlepiej jeszcze tej samej nocy.

Ola
Ola
29 lipca 2020 08:16

a skad ta krytyka? chyba kazdy widzi jak tvp sie poprawila dzieki Kurskiemu, wedlug mnie dobrze ze zostal wybrany

Ewa
Ewa
29 lipca 2020 18:38

Jak dla mnie to Kurski jest ok, a skoro go wybrali to znaczy ze sie sprawdza na tym stanowisku