Braun ostro o obecności obcych wojsk na terytorium Rzeczypospolitej: „I to jest zdrada”

Salwy śmiechu na sali sejmowej. Konfederacja zakpiła z projektu ustawy o Polskim Bonie Turystycznym

Wczorajsze obrady Sejmu zostały całkowicie zdominowane przez expose premiera Morawieckiego, jednak warto zwrócić uwagę na „debiut” jednego z posłów, Grzegorza Brauna, przedstawiciela Konfederacji.

 

W trakcie debaty po wystąpieniu premiera, Braun ostro skrytykował obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

Uznał, że tyle mówili „o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. I to jest zdrada, ale wysoka izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje”.

 

Nie spodobał mu się też wybór Tadeusza Kościńskiego na szefa resortu finansów, którego jedyną „zasługą”, według Brauna, jest koleżeńska znajomość z Morawieckim.

Ciekawa jestem, w jakim kierunku pójdzie działalność tego posła, podobnie jak i całej Konfederacji. Czy twardo będą stali w kontrze do partii rządzącej czy też wesprą ją w głosowaniach. W tej chwili wydaje się, że posłowie tego ugrupowania pozostaną wierni swojej wizji Polski, która dla mnie dość przerażająca, ale czas pokaże czy jednak staną się sojusznikiem PiS. Warto uważnie obserwować, tym bardziej, że sam fakt, iż przedstawiciele Konfederacji znaleźli się w Sejmie, jest dość niepokojący.

Tamara Olszewska

Źródło: wpolityce.pl/tvp.info

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndaChermesWolnościowiecMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Hm…. czubek?…………. Słuchając bredzenia co poniektórych (Braun, Macierewicz, Morawiecki, Karczewski…….) zastanawiam się, czy nie byłoby celowe uruchomienie w parlamencie gabinetu porad psychiatrycznych.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ciekawe czy Braun złoży w Sejmie projekt batożenia gejów tak jak obiecał.
Cała Konfederacja to jakiś żart, mówią że są wolnorynkowcami a Bosak już zaczyna klaskać uszami do programu 500+ i chce z pisem go rozszerzać.
Ech …

Anda
Anda

Wolnościowiec, przecież ty popierasz Konfederację, Udajesz obiektywnego i neutralnego, ale jednak raz na jakiś czas wypsnie ci się – np. że uważasz pewną szuję zwaną Michalkiewiczem za dobrego publicystę albo twój pozytywny stosunek do obłąkanego Korwina.
Weź się przestań tu udzielać, bo fałszem od ciebie jedzie na milę.

Chermes
Chermes

Ja bym zamiast wojsk amerykańskich, drogich w utrzymaniu i niepewnych w czasie jakigokolwiek konfliktu (granica USA nie przebiega na Bugu, jak to twierdzi, słusznie poniekąd, Trampek) przyjął inne rozwiązanie, które już się w historii sprawdziło. Podzieliłbym Polskę na trzy srtrefy wojskowe. Rosyjską, Niemiecką i Austriacką. Aby Polacy nie protestowali, że Niemcy, Austriacy czy Rosjanie stacjnują w Polsce, nazwałbym te wojska, odpowiednio, Moskalami, Prusakami i wojskami galicyjskimi.
Co wy na to?