Braun usunięty z radiowej debaty

Braun usunięty z radiowej debaty

W trakcie niedzielnego programu „7. Dzień Tygodnia” nadawanego na antenie Radia Zet gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli kandydaci na stanowisko prezydenta Rzeszowa. W pewnym momencie dyskusji Stankiewicz poprosił dyskutantów o jednoznaczną deklarację czy jako potencjalny prezydent Rzeszowa zgodzą się na odbycie marszu przedstawicieli mniejszości seksualnych.

Przeciwko takim marszom nie tylko w Rzeszowie ale w całej Polsce okazał się być Grzegorz Braun, który z ramienia Konfederacji kandyduje  na  stanowisko prezydenta miasta. „Nie popieram dewiacji”– powiedział na antenie radia. Za to sformułowanie został zganiony przez gospodarza programu.

„Proszę nie używać słów uznanych za agresywne. Chcemy, by ta debata była spokojna i nie obrażała nikogo” – stwierdził Stankiewicz i dał tym samym Braunowi pierwsze ostrzeżenie informując go, że następne zaskutkuje wykluczeniem polityka z debaty.

W dalszej części rozmowy politycy zadawali sobie wzajemnie pytania. Lekceważąc przestrogę prowadzącego Braun nawał w pewnej chwili ministra Adama Niedzielskiego „szkolonym psychopatą”. W tym momencie Andrzej Stankiewicz wykluczył Brauna z dalszej debaty.

„To jest ten moment, o którym mówiłem. Nie pozwolę używać takich sformułowań w moim programie, bardzo dziękuję panu za udział. Ostrzegałem, że nie będę tolerował języka nienawiści. Biorę odpowiedzialność na siebie, tak jak pan wziął na siebie odpowiedzialność za słowa o dewiantach, a teraz o ministrze Niedzielskim” – informuje natemat.pl

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

W debacie brali jeszcze udział: Konrad Fijołek (bezpartyjny, popierany przez KO, Lewicę, Koalicję Polską i Polską 2050 Szymona Hołowni), Ewa Leniart (PiS) i Marcin Warchoł (były polityk Solidarnej Polski) – czytamy na onet.pl

/as/

Źródło: onet.pl, natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
7 czerwca 2021 15:22

Nie jest problemem Braun, bo taki folklor polityczny zdarza się jak wiadomo wszedzie, problemem są wyborcy w Rzeszowie: w sondazu IBRIS sprzed dwóch dni chce na niego głosować 10% wyborców. O czym to świadczy? Ano jak głeboko spatologizowana (nie boję się tego słowa) jest całkiem niemała część tzw. elektoratu i jak niska jest kultura polityczna, dzięki czemu tego rodzaju polityczni totaliści cieszą się sporym zaufaniem.

Marek
Marek
7 czerwca 2021 16:02
Reply to  Waldemar

W Twojej wypowiedzi jedno przeczy drugiemu. Tacy politycy jak Braun SĄ problemem.

Marek
Marek
7 czerwca 2021 16:05
Reply to  Waldemar

A na resztę prawicy ile? Kolejne 30% czy więcej? Konfederacja to skrajna prawica popadająca już w faszyzm, a nawet dalej, ale reszta prawicy wcale nie jest dużo lepsza. Mają takie same autorytarne ciągotki . Jak to więc świadczy o połowie naszych rodaków?
A pójdę jeszcze dalej, bo ta reszta głosująca na opozycję to też ma bardzo małe i wybiórcze pojęcie o demokracji i liberalizmie, często też są konserwatystami/prawicą. Co w sumie daje już miażdżącą większość. Jak to świadczy o wolności (lewacki wymysł), demokracji (lewacki wymysł), prawach człowieka (lewacki wymysł) i w ogóle o świadomości i podmiotowości polaków?

Goool
Goool
7 czerwca 2021 20:12
Reply to  Waldemar

A może o tym, że jedni mają dość pisu, a drudzy nie wierzą, że hasło z gwiazdkami ma większy sens.

Stanisław
Stanisław
8 czerwca 2021 08:57
Reply to  Goool

Celna uwaga. Złożony z ośmiu gwiazdek program wyborczy podnieca już tylko najgłupszych fanatyków, a rozczarowani PiS-em…. co mają zrobić?

Waldemar
Waldemar
8 czerwca 2021 13:51

Hasło BRAUN jest oczywiście tylko hasłem wywoławczym, problemem są wyborcy, którzy głosują na tego rodzaju skrajną prawicę. I tu zgadzam się z komentującymi. Problemem jest także opozycja, która przypomina bard\ziej klub dyskusyjny, gdzie każdy pragnie ugrac swoje. Cóż, jesli po raz enty stosuje sie te same rozwiązania, które za każdym razem prowadza do porazki, i nic w nich nie zmienia, to jak wiele razy stwierdzono, jest sie idiotą.