Brawurowy apel profesora Ożoga z Opola do wyborców PiS: „Mieliście rację!”

Brawurowy apel profesora Ożoga z Opola do wyborców PiS: „Mieliście rację!”

Polscy posłowie obradują do późnej nocy nad ustawami o KRS i SN, a na ulicach wielu polskich miast nie gasną znicze i lampiony. Społeczeństwo systematycznie gromadzi się w okolicy sądów, by protestować przeciwko łamaniu prawa i lekceważeniu woli obywateli.

Na „spacerze” spotkali się ostatnio obywatele Kielc, Lublina, Starachowic, Białegostoku i Częstochowy. Wszędzie suweren mówi „dość”. W Opolu do zebranych przed sądem na Placu Daszyńskiego przemówił historyk sztuki dr hab. Uniwersytetu Opolskiego Kazimierz Ożóg. Protestuje on przeciwko wszelkim niegodziwościom „dobrej zmiany”. Od początku uczestniczy w „Łańcuchu światła”. To nie pierwsze jego wystąpienie podczas „spacerów” przed sądem. W Opolu jest już dobrze znany. Przychodzi na manifestacje z charakterystycznym lampionikiem na kiju.

Tym razem Ożóg zwrócił się nie do protestujących, ale do wyborców Prawa i Sprawiedliwości i powiedział m. in.: – „Tak, mieliście rację, mieliście wiele racji wybierając marzenie o “dobrej zmianie”. (…) Macie rację mówiąc o błędach i zaniedbaniach III RP! Wiedzcie, że nie jest ona dla mnie dogmatem i nie jest czasem idealnym. Wielu z Was jest zbyt mądrych, by licytować się na bilans krzywd doznawanych w czasie kadencji kolejnych partii”.

Odwołując się do najlepszych uczuć wyborców PiS, Ożóg wyraził przekonanie, że „potraficie myśleć i doskonale widzicie niespójność tego, co dzieje się wokół nas. (…) Rząd, który wybraliście mówi, że chcecie radykalnej reformy sądów. Że chcecie zniszczyć klikę, która w nich funkcjonuje. A przecież nie jesteście ślepi i widzicie doskonale, jak wasi wybrańcy tworzą własną klikę, w której kompetencje są najmniej ważne! Czy jesteście gotowi na sytuację, w której wasze stanowisko pracy obejmie osoba mocniej umocowana w partii, bardziej lojalna wobec lokalnych kacyków?”– pytał mówca.

„Chcieliście Polski silnej, nastawionej na przyszłość. Idącej odważnie ku przyszłości, zapewniającej bezpieczny i spokojny byt kolejnym pokoleniom. Otrzymaliśmy Polskę z kultem żołnierzy wyklętych, chorągwi husarskich i celebrowania rocznic bitew sprzed stuleci” – dodał prof. Ożóg. Na koniec powiedział: – „Wszyscy kochamy Polskę i jesteśmy z niej dumni. I Wy, i ja jesteśmy obywatelami tego kraju, którzy myślą i chcą bezpiecznej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Zmieniajmy chore układy, reformujmy Polskę – licząc się z prawem, które zabezpiecza nas wszystkich, chroni nas przed zachłannością i możliwą podłością władzy. Każdej władzy”.

Leszek Myczka

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Michał SySamochaAndrzejguruguru Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
guruguru
guruguru

Panie Profesorze!… Myśli Pan,że te wspaniałe myśli i słowa,kóre pan skierował do „lepszego sortu” trafi do nich. Czy zastanowią się nad ich głęboką treścią i przemyślą ichprzesłanie?…………………..wątpię…………oni nie myślą……….oni chcą zemsty ……………….smutne to ale prawdziwe.

Samocha
Samocha

…..kto wie, kto wie, może jednak zasiane ziarenko zakiełkuje……każda „duszyczka” odzyskana na wagę złota i nie do przecenienia…….

Michał Sy
Michał Sy

Chcę wierzyć, że miałeś/aś dobre intencje, pisząc ten komentarz, ale w przeciwieństwie do apelu pana doktora, dzielisz ludzi na niemyślących i myślących tylko na podstawie preferencji politycznych. To jednak nie wróży dobrze. Ostatnio zastanawiałem się, co będzie, kiedy PiS już odejdzie (bądź zostanie odsunięty od władzy). Przecież naprawa tego, co zepsuli nie będzie taka prosta. Wyobraź sobie na przykład Trybunał Konstytucyjny, który w tym momencie jest niekonstytucyjny. Zwyczajne odwołanie sędziów-dublerów i zastąpienie ich wybranymi prawidłowo wywoła podobne protesty wśród ludzi, którzy w swojej naiwności wierzą, że tak jak jest teraz, jest zgodnie z zasadami. Piszę rzecz jasna o zwykłych ludziach,… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Pięknie powiedziane, ale……..właśnie to ale! Słów tych nie pojmie 80% społeczeństwa, które nie rozumie, co i o czym piszą gazety ! Tym ludziom trzeba wyjaśniać PiSowski zamach stanu w prostych słowach, a i tak postąpią , jak ojciec dyrektor im podyktuje! Wszystko to, o co walczyli Polacy roku 80-tego teraz zaprzepaszczamy! 9 z Wujka w grobach się przewracają, jak widzą dla jakiej Polski poświęcili życie! Szkoda ich ofiary!