Brejza do Morawieckiego: „Dlaczego najgłębsza miłość do Polski jest właśnie w otoczeniu Radia Maryja?”

PKO BP nie chce ujawnić, ile pieniędzy przeznaczył na reklamy w spółce powiązanej z PiS

„Czy interesuje Was, dlaczego zdaniem premiera Morawieckiego najgłębsza miłość do Polski jest w środowisku Radia Maryja? W interwencji oczekuję od PMM odp.: – co upoważnia go do takiej oceny, – ile środków budżetowych transferowano od 2015r. do instytucji związanych z T. Rydzykiem” – napisał na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza. Przypomnijmy, podczas ostatnich urodzin Radia Maryja Morawiecki stwierdził: – „Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze, póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała rodzina Radia Maryja”. 

Brejza poinformował, że wysłał pytania do Mateusza Morawieckiego „w trybie interwencji poselskiej i ustawy o dostępie do informacji publicznej”. Poseł PO chce także uzyskać odpowiedź, jakie – według premiera – są wyznaczniki miłości do ojczyzny. A jeśli chodzi o środki publiczne dla fundacji Rydzyka, Brejza chce wiedzieć, jaka to kwota, „wliczając w to wsparcie dla geotermii i fundacji Lux Veritatis”.

„Rechrystianizacji ciąg dalszy Premiera Morawieckiego. Zasilanie budżetu Redemptorysty Rydzyka przez Rząd PiS Kaczyńskiego. Rydzykiem powinien się zająć prokurator. Za nierozliczenie pieniędzy ze zbiórek na ratowanie stoczni gdańskiej. W sumie około 100 milionów”;

– „Szczególnie ciekawi mnie, jaką głębokością pełnej kieszeni należy się wykazać, by ową najmiłośniejszą miłość do Polski tak się butnie obnosić i czy wiadome radio jest ku temu niezbędne. Odpowiedź proszę wstępnie potraktować wykrywaczem kłamstw”; – „Ja nie przywiązywałbym tak dużej wagi do deklaracji Pana Morawieckiego. Wczoraj był liberałem. Dziś jest rodziną Radia Maryja. Jutro może być prezesem Getin Noble Bank” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
kuba49AnonJoannabartmarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Polska Republika Maryjna.

antymoher
antymoher

50 twarzy Matołuszka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!strach się bać kim będzie jutro!

marek
marek

nie rozumiem jaka MENDĄ trzeba być aby wypowiadać takie wnioski i prośby do wyimaginowanej osoby o nas POLAKACH !!!! Ja mam życzenie do pana boga aby mateusza krzywoustego jak najszybciej szlag trafił i może bedzie mniej kłamstw w przestrzeni publicznej

bart
bart

Słowa premiera matoła o radiomaryjnych kochających Polskę bardziej i pozostałych kochających mniej to po prostu świństwo. Ale cóż, człowiek bez sumienia, co ma mówić. Tyle, że będzie na zawsze na szczytach listy hańby w podręcznikach do historii najnowszej. I pomyśleć, że kiedyś narzekałem na Pawlaka.

Joanna
Joanna

Kto tym krajem rządzi? Pajac Duda, kłamca Morawiecki, kacyk Kaczyński czy udzielny książe Rydzyk? Dla pieniędzy i władzy każdy z nich zrobi wszystko.

kuba49
kuba49

Rządzi trójpodział władzy Morawiecki,Kaczyński, Rydzyk oraz podpiszę wszystko Duda.

Anon
Anon

Dlaczego autor artykułu cytuje kłamliwe słowa Marii F. Bielawskiej? O. Tadeusz nie donosił do Brukseli jak obecna opozycja, tylko na seminarium którego był gościem, powiedział, że „w czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz. To jest totalitaryzm, ja nie żartuję”