Brudziński atakuje opozycję i – oczywiście – Tuska… za spóźnioną reakcję rządu PiS na kłamstwa Putina 

Brudziński o Tusku: "Może Krul UE zanim zbierze i zagłosuje to najpierw się wykąpie i ogoli?"

„Schetyna i całe to totalne POparane towarzystwo, nawet putinowsą prowokację wykorzysta do ataku na rząd i Prezydenta RP. Jak Putin relatywizowała historię w Gdańsku i spacerował z Tuskiem po molo to Grześ bil brawo i atakował (tak jak Tusk) Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?” – tak skomentował Joachim Brudziński wpis Grzegorza Schetyny.

 

Szef PO napisał zaś: – „Słowa Putina wobec Polski są niegodne i fałszywe. Braku reakcji prezydenta nie można zaakceptować. Chaotyczne działania MSZ pokazują słabość polityki zagranicznej tej ekipy”.

A oto kolejny wpis europosła Brudzińskiego: – „Puti nigdy nie zapomniał śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu dwóch wystąpień, tego w Tybilisi i tego na Westerplatte. Oba musiał wysłuchać z „krzywą gębą”. Oba były również atakowane w kraju, przez politłuków PO, którzy łasząc się do Putina liczyli,że będą dla niego partnerami”. W obydwu wpisach Brudzińskiego zachowaliśmy oryginalną pisownią. Niektórzy internauci sugerowali więc, że europoseł pisał je pod wpływem… „Ale żeby piąteczek w niedzielę? Cóż to się podziało, że wypuścił pan całą serię tłitów pisanych knajackim językiem? Czy to nie aby pan tak strasznie ubolewał nad schamieniem języka swego czasu?”.

Chodzi o skandaliczną wypowiedź prezydenta Rosji, o czym pisaliśmy w artykule „BBC wie, dlaczego Putin atakuje Polskę”. Rząd PiS zareagował na te kłamstwa dopiero po tygodniu od jej wygłoszenia. Mateusz Morawiecki wydał oświadczenie, w którym czytamy m.in.: – „Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami. I to presję nie na historycznej, a na jak najbardziej współczesnej scenie geopolitycznej. Rosyjski przywódca doskonale zdaje sobie sprawę, że jego zarzuty nie mają nic wspólnego z rzeczywistością”.

 

Internauci w komentarzach krytycznie odnoszą się do prowadzonej przez rząd PiS polityki zagranicznej: – „PiS powołał mnóstwo instytucji, które, obsadzone kolesiami, drenują kasę podatników, a nie robią nic, by przeciwdziałać ofensywie propagandowej Kremla, bo ona jest PiS-owi bardzo na rękę. A Duda wsiąkł, bo Nowogrodzka mu wolne dała. Putin robi to, co wy – pisze historię na nowo”; – „PiSkliwy bełkot obrońcy A. Dudy, który prowokacje Putina wykorzystuje do obrażania i atakowania opozycji zamiast zaproponować spotkanie PiS-u i opozycji w sprawie odpowiedzi… Pięknie się wpisuje w scenariusz Moskwy, obrazu kłótliwej i słabej Polski…”; – „Wina Tuska… 5 rok idzie waszych rządów, nie szukajcie wymówek własnych zaniedbań”.

Krytykują też Brudzińskiego, skupiając się na języku jego wpisów: – „Popraprane? A wydawało się, że Pan w tej Europie ogłady nieco nabierze. Czemu Pan nie napisze „popi….one”? Przecież wiemy, że by Pan bardzo chciał…”; – „Przechodzi Pan samego siebie – to już jest język zwykłego trolla. Nie ma Pan szacunku nawet dla samego siebie. P.S. Nie zastanawia Pana brak reakcji głowy państwa na rosyjskie prowokacje?”; – „Garnitur pewnie od E. Zegny, ale język jakiego pan używa nadal wskazuje na pochodzenie z mentalnych nizin. Takie teraz „elity” polityczne mamy”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
WaldekbarbaraixiChermesJolanta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paragraf22
paragraf22

A gdzie to leży miasto Tybilisi? Może Brudziński nam wyjaśnić? Może to stolica San Escobar?

Hanik
Hanik

Nad morzem Azorskim chyba;)

ixi
ixi

trochę na zachód od San Escobar

Chermes
Chermes

Może mu się Tybilisi z syfilisem pomyliło? Oba wyrazy podobne a Jojo niezbyt dokładnie wyedukowany…

Lehoo
Lehoo

Zupełnie nie pojmuję, czemu lansujecie tego chama i buraka ?

yogi
yogi

Czego oczekiwać po człowieku, który pisać nie potrafi, ekipa co ortografia czy geografia ich przerasta a chcą politykę zagraniczną prowadzić, co jeden to lepszy.

Włodzimierz
Włodzimierz

„Im kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”

Ryszard
Ryszard

Abstrahując od przyrodzonego Brudzińskiemu chamstwa, zwraca też uwagę elementarna poprawność językowa: Tybilisi zamiast Tbilisi; >>Oba musiał wysłuchać z „krzywą gębą”<<, a powinno być "obu". Dlaczego "krzywa gęba" w cudzysłowie? To powszechnie znany frazeologizm, a takich nie bierze się w cudzysłów. "Putin relatywizowała" i inne literówki. Brak spacji. Okropna interpunkcja.

Jolanta
Jolanta

Bo to nieuk jakich wiele w tej sekcie.Potrafi wszystkich baran krytykować ale na swoje błędy nie patrzy!

Irena
Irena

Lepiej aby swoje pryszcze zaatakowal !!!

Grześ
Grześ

Śmieszny wiecowy pokrzykiwacz czego się innego spodziewać?

Maria
Maria

że taki „mundrala” nie zdaje sobie sprawy, że jazda po opozycji zamiast wyrażenia własnego zdania na temat rosyjskich rewelacji, to miód na serce Putina.
Polska skłócona, podzielona to cel Putina (łatwy cel…)

barbara
barbara

Jak ktoś taki mógł zostać ministrem… Boże widzisz a nie grzmisz

Waldek
Waldek

Panie Brudziński jak Panu po polsku trudno pisać,to niech się Pan nie krępuje i pisze po rosyjsku….