Brudziński – „król ortografii”

Brudziński: gdyby nie PiS, w Siedlcach już byłby meczet

Nie ma to jak próbować się czymś pochwalić, a w rezultacie – ośmieszyć samego siebie. Joachim Brudziński powoli „zapracowuje” na miano króla ortografii, a kto wie, czy nie króla języka ojczystego…

Na Twitterze postanowił poinformować, co aktualnie czyta. Jednym z ulubionych autorów Brudzińskiego jest Melchior Wańkowicz. Podzielamy jego zachwyt nad dziełami pisarza, ale dla wicemarszałka Sejmu Melchior Wańkowicz jest „Królem Reportarzu”!

 

Internauci natychmiast wychwycili kardynalny błąd, mimo że wpis został szybko usunięty. – „Panie Marszałku Kochany, słowo reportaż piszemy przez „ż”. Wańkowicz w grobie się przewraca” – tak wpadkę językową polityka skomentował publicysta Bartosz T. Wieliński.

Przypomnijmy jeszcze jedną niedawną wypowiedź Brudzińskiego. W TVP Info wicemarszałek Sejmu skrytykował Donalda Tuska, który ostro wypowiedział się na temat przemówienia Beaty Szydło o Auchwitz. – „Donald Tusk w mojej opinii, ocenie – a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do pani premier polskiego rządu – jest takim niemieckim popychlem”.
(Źródło: gazeta.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Brudziński – „król ortografii”"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Waldemar

W zestawieniu z wpisem dra Głogowskiego niedoszły doktor Brudziński i tak reprezentuje wyższą kulturę toruńską. A z ortografią dajmy sobie spokój, po sławetnych ministerialnych życzeniach składanych „maturzystą”. Życzmy mu po prostu dalszej pszyjemnej lektóry reportarzy!

bart

Lepiej sfajdać się przy ludziach
niż z brudzińskim wypić brudzia.
A tak serio- przecież po języku, jakiego jojo używa (po brudzińskiemu: urzywa) widać, że w szkole raczej za dużo nie bywał. Magisterkę pisał pewnie z podpieprzania trampków.
W internecie sporo wiadomości o chwalebnych czynach wyżej wymienioneg.

Maciek123454321

Czy kogoś obchodzi opinia brudzińskiego? Swoją drogą, nazwisko pasuje do noszącego go łysogłowa.

Sławomir

Toż wzorcowy kacyk kaczyzmu, może kaczystowska deforma edukacji i to pozamiata, jak suweren z drabinki tak lubi, to tak mać trwać i już.

Marian Blacharski

A dla relaksu czyta Gomolke?!

wpDiscuz