Brudziński – „król ortografii”

Joachim Brudziński i jego kompot z „rabarbabar”

Nie ma to jak próbować się czymś pochwalić, a w rezultacie – ośmieszyć samego siebie. Joachim Brudziński powoli „zapracowuje” na miano króla ortografii, a kto wie, czy nie króla języka ojczystego…

Na Twitterze postanowił poinformować, co aktualnie czyta. Jednym z ulubionych autorów Brudzińskiego jest Melchior Wańkowicz. Podzielamy jego zachwyt nad dziełami pisarza, ale dla wicemarszałka Sejmu Melchior Wańkowicz jest „Królem Reportarzu”!

https://twitter.com/Phil_Backensky/status/876777716833542145

 

Internauci natychmiast wychwycili kardynalny błąd, mimo że wpis został szybko usunięty. – „Panie Marszałku Kochany, słowo reportaż piszemy przez „ż”. Wańkowicz w grobie się przewraca” – tak wpadkę językową polityka skomentował publicysta Bartosz T. Wieliński.

Przypomnijmy jeszcze jedną niedawną wypowiedź Brudzińskiego. W TVP Info wicemarszałek Sejmu skrytykował Donalda Tuska, który ostro wypowiedział się na temat przemówienia Beaty Szydło o Auchwitz. – „Donald Tusk w mojej opinii, ocenie – a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do pani premier polskiego rządu – jest takim niemieckim popychlem”.
(Źródło: gazeta.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Brudziński – „król ortografii”"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar

W zestawieniu z wpisem dra Głogowskiego niedoszły doktor Brudziński i tak reprezentuje wyższą kulturę toruńską. A z ortografią dajmy sobie spokój, po sławetnych ministerialnych życzeniach składanych „maturzystą”. Życzmy mu po prostu dalszej pszyjemnej lektóry reportarzy!

bart

Lepiej sfajdać się przy ludziach
niż z brudzińskim wypić brudzia.
A tak serio- przecież po języku, jakiego jojo używa (po brudzińskiemu: urzywa) widać, że w szkole raczej za dużo nie bywał. Magisterkę pisał pewnie z podpieprzania trampków.
W internecie sporo wiadomości o chwalebnych czynach wyżej wymienioneg.

Maciek123454321

Czy kogoś obchodzi opinia brudzińskiego? Swoją drogą, nazwisko pasuje do noszącego go łysogłowa.

Sławomir

Toż wzorcowy kacyk kaczyzmu, może kaczystowska deforma edukacji i to pozamiata, jak suweren z drabinki tak lubi, to tak mać trwać i już.

Marian Blacharski

A dla relaksu czyta Gomolke?!