Budka chce DYMISJI Morawieckiego. „To nie tylko kwestia honoru, ale również przyzwoitości”

Borys Budka nie tylko o rządzącej koalicji..

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł dziś, że premier Morawiecki „naruszył prawo” zlecając Poczcie przygotowania do wyborów „kopertowych”. Wyrok WSA jest nieprawomocny i jest efektem skargi ze strony RPO – Adama Bodnara.

 

Jeszcze dziś konferencję ws. wyroku zwołali liderzy Koalicji Obywatelskiej. Szef PO Borys Budka wezwał prezesa Rady Ministrów RP do szybkiej dymisji:

„Oczekujemy niezwłocznej dymisji Mateusza Morawieckiego. Premier ponosi polityczną i prawną odpowiedzialność za nielegalne działania organów państwowych, które wykonywały jego decyzje. Dymisja premiera to nie tylko kwestia honoru, ale również elementarnej przyzwoitości” – powiedział Budka.

Polityk zapowiedział również, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

Wypowiedziała się też koleżanka Budki – Małgorzata Kidawa-Błońska, która uważa, że premier powinien ponieść konsekwencje błędnych decyzji. Polityczka dodała, że jej środowisko polityczne od początku konsekwentnie sprzeciwiało się zorganizowaniu w maju bieżącego roku „kopertowych” wyborów prezydenckich.

 

 

Politycy PiS są na razie powściągliwi w komentowaniu najnowszego wyroku WSA. Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził, że PiS jest „zszokowany” decyzją sadu, bo działania premiera były zgodne z prawem. Politycy znają prawo lepiej niż sądy…?

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments