Budka: „Instytucja zwana TK wyda każde orzeczenie, na które będzie miała ochotę ta władza”

PO już się szykuje do odbicia władzy

– „Całe zło w Polsce zaczęło się od tego, gdy pan prezydent Andrzej Duda wskutek dosyć fałszywej kampanii o „Polsce w ruinie”, którą później powtarzała pani Beata Szydło, został gospodarzem Pałacu Prezydenckiego. To on ułaskawił Mariusza Kamińskiego, to on odbierał przyrzeczenia od sędziów – dublerów, to on wprowadzał do Trybunału Konstytucyjnego wbrew Konstytucji panią prezes Julię Przyłębską, to on podpisywał bardzo złe ustawy, które rozsadzały system sądowniczy” – powiedział nowy przewodniczący PO Borys Budka w TVN24.

 

Odniósł się do skierowania przez Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego wniosków do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uchwały Sądu Najwyższego. Przypomnijmy, że trzy Izby SN stwierdziły, że sędziowie wskazani przez neoKRS nie mogą orzekać, a Izba Dyscyplinarna nie jest sądem.

„Sąd Najwyższy wydał uchwałę i Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa jej podważać. Więc jeżeli teraz kierują to do takiego Trybunału, w którym jest odkrycie towarzyskie prezesa Kaczyńskiego jako osoba, która kieruje takim Trybunałem, u której w weekend, jak media donoszą, pan prezes Kaczyński był w mieszkaniu, być może na kolejnym obiedzie, to pokazuje fasadowość tej instytucji. Ta instytucja zwana Trybunałem wyda każda orzeczenie, na które będzie miała ochotę ta władza” – podkreślił były minister sprawiedliwości.

 

Budka dodał, że „jeżeli rząd nie wycofa się z dewastacji wymiaru sprawiedliwości, naruszeń polskiej Konstytucji i traktatów, to absolutnie będzie to sygnał do tego, że scenariusz z Wielkiej Brytanii jest możliwy, że wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej jest możliwe”.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jacek DolińskiMaja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maja
Maja

TK służy obecnie wyłącznie do wypłacania bezczelnie wysokich pensji i nagród posłanym tam pisiorom. Zachód tej instytucji nie uznaje, większość Polaków też nie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

TK to obecnie Trybunał Kucharki (prezesa). I jest to jedyny w Polsce sąd całkowicie podporządkowany PiS-owi, więc nawet bez czekania na jego orzeczenie wiadomo, co postanowi.