Budka oskarża PiS i Kaczyńskiego o „NARODOWY SOCJALIZM”

Budka namawia Tuska do pracy w polskiej polityce na pełny etat

Wczoraj „Rzeczpospolita” udostępniła zajawkę wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. Przedstawiciel skrajnie narodowo-katolickiej partii wypowiedział się w nim na temat rzekomego „ekstremizmu” (sic!!!) w wykonaniu centrowej Platformy Obywatelskiej.

Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje” – powiedział „Rzepie” prezes PiS.

Absurdalna wypowiedź spotkała się z kontrreakcją szefa PO Borysa Budki.

PO była, jest i pozostanie partią środka, prezes PiS Jarosław Kaczyński od lat wchodzi tylko w spory ideologiczne, mam wrażenie, że stracił kontakt z rzeczywistością i nie widzi czym żyją Polacy” – powiedział polityk.

Natomiast PiS z partii konserwatywnej zamienił się w partię narodowych socjalistów i zdradziło wyborców konserwatywnych. Zamiast wolności gospodarczej oferuje etatyzm, zamiast poszanowania praw jednostki – prymat państwa, indoktrynację i próbę narzucania wszystkiego przez państwo” – dodał.

Jeszcze wcześniej Budka uderzył w samego Kaczyńskiego, którego wprost nazwał w opublikowanym przez siebie na Twitterze wpisie, mianem „narodowego socjalisty”.

Narodowy socjalista mówiący o lewactwie…To się samo komentuje…” – napisał.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródła: polsatnews.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
20 grudnia 2020 12:48

Kaczyński udzielił wywiadu Rzeczpospolitej na wyłączność??? To chyba sygnał, że PiS wykupi te media od właścicieli…

Wolnościowiec
Wolnościowiec
21 grudnia 2020 00:42
Reply to  Jantar

Moim zdaniem szef Rzeczypospolitej na to raczej nie pójdzie.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
20 grudnia 2020 13:19

Budka ma rację. Pis to lewactwo i to że wyciera sobie twarz patriotyzmem nie czyni z nich prawicy, ponieważ lewica nie musi być postępowa tak samo prawica nie musi być konserwatywna, a oś prawo-lewo dotyczny głównie gospodarki (prawica – wolny rynek, noeliberalizm , lewica – etatyzm, komunizm). Tak więc można być „lewakiem” a jednocześnie domagać się zakazu aborcji lub być „prawakiem” i jednocześnie popierać legalizacje prochów. Natomiast patriotyzm moim zdaniem nie jest zarezerwowany tylko dla jednej osi.
Najlepiej podział polityczny prezentuje diagram Nolana.

Shaq
Shaq
21 grudnia 2020 08:20
Reply to  Wolnościowiec

@ „Wolnościowiec”
Dawno cię tu nie było, wielbicielu Menzenn, Bosaka, Ziemkiewicza i Michalkiewicza. Nie znudziło ci się jeszcze trollowanie na forum?

Nord
Nord
20 grudnia 2020 17:45

Z tym narodowym socjalistą to pan Budka w punkt trafił.

Shaq
Shaq
21 grudnia 2020 08:17

Czy kaczor kiedykolwiek powiedział coś do rzeczy? Odkąd go obserwuję (początek lat 90-ych, wcześniej nikt o nim nie słyszał), tylko brednie i brednie.
Ale fakt, ostatnio mu się pogorszyło.