Budka też chce odwołania Ziobry. PO składa wniosek w tej sprawie

Budka też chce odwołania Ziobry. PO składa wniosek w tej sprawie

Szef KO Borys Budka poinformował dziś o planach odwołania Zbigniewa Ziobry z ministerstwa sprawiedliwości i ze sprawowania funkcji Prokuratora Generalnego. Szef liberalnej koalicji chce złożyć formalny wniosek w tej sprawie.

 

„Czas na zdecydowane rozstrzygnięcia. Czas na powiedzenie sprawdzam (…). Chcemy zobaczyć, czy to wszystko o czym mówi Jarosław Kaczyński i jego ludzie jest prawdą. Czy też jak zawsze premier Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował wymiar sprawiedliwości i polska prokuraturę. Chcemy zobaczyć, czy Jarosław Kaczyński dotrzyma słowa i ten wyjątkowy szkodnik polskiego wymiaru sprawiedliwości jakim jest Zbigniew Ziobro przestanie wreszcie pełnić tę funkcję, czy też premier Morawiecki i Jarosław Kaczyński będą tutaj w Sejmie bronić jak niepodległości człowieka, którego jeszcze do niedawana chcieli odwołać” – grzmiał podczas konferencji prasowej Budka.

W dalszej części wystąpienia Budka mówił o  tym, że Ziobro odpowiedzialny jest za bezkarność w polskim rządzie: „Dzisiaj człowiekiem, który decyduje o całkowitej bezkarności lub nie, ludzi władzy, jest właśnie prokurator Zbigniew Ziobro. To on ma prawo wydać polecenie każdemu prokuratorowi w Polsce i to przez jego działalność prokuratura została skrajnie upolityczniona. I dzisiaj Ziobro udając, że broni wejścia w życie przepisów o tzw. bezkarności, de facto nadal chce być tym, w którego rękach leży los obecnych ministrów czy premiera Morawieckiego”.

 

Budka, jak sam podkreślił, chce „sprawdzić”, czy PiS jest w tej kwestii wiarygodny. Wiele bowiem wskazuje, że politycy prawicy już wycofali się z pomysłu odwołania Ziobry i rozwiązania umowy koalicyjnej z przedstawicielami Solidarnej Polski.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Co ciekawe, pomysł Budki nie został przyjęty pozytywnie w całej koalicji KO. Przykładowo, krytycznie podchodzi do niej marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który jeszcze dzisiaj, poniekąd, stanął w obronie urzędującego ministra sprawiedliwości.

Byłbym przeciwny, bo Zbigniew Ziobro jednak sprzeciwił się temu, żeby weszła pod głosowanie ustawa o bezkarności urzędników, czyli że prawo nie obowiązuje wszystkich. Wtedy sygnał puszczony byłby zły, że jest wotum nieufności wobec kogoś, kto położył tamę ustawie bezkarnościowej i powstałby fałszywy obraz, że Ziobro jest zły, a reszta rządu jest dobra” – powiedział Grodzki.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
gregMaciek123454321Srol Jeden Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Srol Jeden
Srol Jeden

Strach zajrzał w oczy Panu Budce, to wnioski będzie składał.

Maciek123454321
Maciek123454321

Po cholerę Borys się wtrąca? Niech się żrą między sobą, Czy platformersi nie potrafią się niczego nauczyć? Przecież ZAWSZE po takim wniosku prawaki zwierali szeregi. Na cholerę kolejny idiotyczny wniosek o wotum nieufności, który jak zwykle jest bez szans?

greg
greg

Bardzo dobrze, że jest wniosek o odwołanie bo bardzo chcę usłyszeć jak będą po obecnej nagonce na ziobrowatych z wodzem na czele będą wyglądały w Sejmie przemowy premiera, prezesa itd. broniące ziobro. Mam nadzieję, że dotrze coś z tej hipokryzji i kłamstw do suwerena. A tak na marginesie, w ostatnim czasie wszystkie media pyszczyły jaka to marna opozycja bo nie wykorzystuje pseudoafery pisowatych, a teraz dla odmiany jaka to marna opozycja bo składa wotum nieufności. Żałosne !