Bugała w „Wiadomościach” porównuje Tuska… do Krzyżaków

Bugała w „Wiadomościach” porównuje Tuska… do Krzyżaków

Czołowa „gwiazda” flagowego programu w telewizji Jacka Kurskiego Ewa Bugała nie ustaje w wysiłkach, żeby zdeprecjonować Donalda Tuska. Sięgnęła tym razem po porównanie Donalda Tuska do Krzyżaków, a w materiale użyła fragmentu z filmu Aleksandra Forda.

Wcześniej też sięgnęła po klasykę i polskiego kina, i literatury, używając fragmentu filmu „Potop” Jerzego Hoffmana, na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Bugała wykorzystała słowa wypowiedziane przez Zagłobę pod adresem hetmana Janusza Radziwiłła za jego sojusz ze Szwecją w trakcie potopu: – „Bodajś skonał w rozpaczy, bodaj ród twój wygasł, bodaj diabeł duszę z ciebie wywlókł, zdrajco. Zdrajco, po trzykroć zdrajco!”.

Po emisji jeden z internautów umieścił wpis sugerujący wykorzystanie w kolejnym materiale na temat Tuska fragmentu filmu „Krzyżacy”. – „Drogie Wiadomości TVP, proponuję zaczynać każdy materiał o UE, Niemczech i Tusku takim wstępem. Wyborcom PiS i widzom się spodoba. Ale pamiętajcie pomysł był mój”.

Chyba jednak nie sądził, że jego żart zostanie potraktowany poważnie… Bugała nie zawiodła i wcieliła go w życie. – „Dotychczas to totalna opozycja prosiła zagranicę o interwencję w Polsce. Teraz role się odwróciły. To Tusk i jego sojusznicy w Berlinie i Brukseli próbują zmobilizować krajową opozycję do kolejnej próby zdestabilizowania Polski” – tak rozpoczęła swój materiał. Potem było coraz „lepiej” – Bugała przypomniała, że Tusk był „wielokrotnie nagradzany przez Niemców”, w tym nagrodą „Walthera Rathenaua, znanego z wrogości wobec Polaków”. – „Dziś Tusk spłaca zobowiązania wobec Niemiec, próbując storpedować niewygodne działania rządu Prawa i Sprawiedliwości”.

A na koniec dobitnie wyrecytowała: – „Ostatnia szarża Donalda Tuska przeciwko Polsce nawet jego zwolennikom przywołuje oczywiste skojarzenia historyczne”. Na dowód tego zacytowała tweet, który w zamierzeniu jego autora miał być żartem. Po czym widzowie zobaczyli fragment filmu z wojskami krzyżackimi, szykującymi się do bitwy pod Grunwaldem.

https://twitter.com/zKaszebe/status/932328450551148546

Na Twitterze pojawiły się komentarze tuż po emisji „Wiadomości”. – „Bugała łączy w DTV „proniemieckiego” Tuska i ilustruje to filmem „Krzyżacy”. Myślałem, że kretynizm propagandy Stanu Wojennego nie zostanie pobity. Ale jednak” – napisał Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.

„Pani Bugała z Wiadomości TVP pewnie zachwycona, jak to wymyśliła, że pokaże Niemców hegemonizujących Polskę jak Krzyżacy. Ale nie była pierwsza. To już wszystko było w PRL-u” – zauważył Bartosz Węglarczyk z Onetu.

„Bugała w „Wiadomościach” puszcza „Krzyżaków” w materiale o złym Tusku. #psychiatria #media” – to opinia Marka Twaroga, redaktora naczelnego „Dziennika Zachodniego”.

https://twitter.com/MarekTwarog/status/933042336107499522

(Źródło: gazeta.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
antyuzurpatorMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

z innego forum, adresata nie podaję, Niech każdy dopasuje wg własnych opinii: PARANOJA Choroba psychiczna, dla której typowe są usystematyzowane urojenia oraz projekcja osobistych konfliktów, przypisywanych rzekomej wrogości otoczenia; chroniczna psychoza funkcjonalna, rozwijająca się w podstępny sposób. Charakteryzuje się uporczywymi, nie ulegającymi zmianom, spójnymi pod względem logicznym urojeniami, dotyczącymi przeważnie prześladowań albo związanymi z manią wielkości. SIEDEM ELEMENTÓW PARANOI : 1. Podejrzliwość : Podejrzliwość to najbardziej widoczna cecha paranoika. Wciąż szuka ukrytych znaczeń, sygnałów wskazujących na obecność wrogów, o których wie, że go otaczają. Interpretuje swoje spostrzeżenia zgodnie z przyjętymi założeniami i wnioskami. 2. Ksobność : Świat paranoika zaludniają wrogowie,… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

Wszystkie, dosłownie wszystkie elementy można zaobserwować u ministra rozbrojenia. Można go okazywać w audytoriach akademii medycznych jako klasyczny przypadek. Jedynie czwarty objaw jest słabiej widoczny. Jest wrogi, ale maskuje to fałszywą, wymuszoną uprzejmością (widać to, gdy jest nagabywany przez reporterów). Następny okaz paranoi to karaluch. Od nieco ponad roku objawy są słabiej publicznie widoczne, bo jest on coraz bardziej chroniony i izolowany przez swoje otoczenie. Wygląda na to, że jego akolici dotknięci są paranoją indukowaną – to jakby odwrócenie elementu szóstego, projekcji. Sami przyjmują, że ich guru jest zagrożony przez „totalną opzycję”. „ulicę i zagranicę” i na wszelkie sposoby usiłują… Czytaj więcej »