Prawica już nie taka zjednoczona! Ziobro domaga się głowy Morawieckiego?

Sobotni konflikt w rządzie został zażegnany; mącicielami mieli być ludzie Ziobry

Wydaje się, że po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych prezes Kaczyński będzie w pełni usatysfakcjonowany. Jednak chodzą słuchy, że nie jest to takie pewne. Ponoć sen z oczu prezesa spędza Zbigniew Ziobro.

 

Fakt, ugrupowanie ministra sprawiedliwości zdobyło 17 mandatów, a to oznacza, że tylko dzięki temu PiS ma większość w Parlamencie. Ziobro wyczuł więc sytuację idealnie i ponoć zażądał dla siebie stanowisko wicepremiera oraz jakąś tekę ministerialną dla posła ze swojej partii. Nie ukrywa też, że chętnie zamieniłby premiera Morawieckiego na kogoś innego, bardziej mu odpowiadającego.

Koledzy partyjni Ziobry zgadzają się z nim, że zmiany w rządzie są konieczne. Jak to podkreślił Patryk Jaki w rozmowie z TVN24, „Wygraliśmy wybory zdecydowanie, ale mimo wszystko potrzebna jest refleksja i na pewno potrzebne są zmiany”.

 

Jarosław Gowin nie ma nic przeciwko przyznaniu Ziobrze teki wiceministra, bo przecież „Skoro ja jako lider jednej z trzech partii, z dwóch mniejszych partii obozu rządowego, jestem wicepremierem, nie byłoby rzeczą w żaden sposób zaskakującą, że wicepremierem zostanie także minister Ziobro”, jednak nie zamierza się wtrącać, uznając, że to sprawa miedzy PiS a Solidarną Polską.

Zdecydowanie jednak opowiada się za pozostawieniem Morawieckiego na stanowisku premiera. Takie były wcześniejsze ustalenia i „trzeba trzymać się dawnych reguł solidarnej współpracy”. Wydaje się, że Jarosław Gowin jest bardziej wierny wcześniejszym ustaleniom, czego nie można powiedzieć o Zbigniewie Ziobrze. Jest on zdecydowanie trudniejszym koalicjantem, z wielkimi ambicjami i zapewne nie odpuści, by piąć się coraz wyżej w polityce. W końcu mając tych 17 posłów ma prawo stawiać warunki, a może i w którymś momencie wygryźć samego prezesa?

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndaPolka gorszego sortuBGmbleJacek DolińskiMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Na miejscu opozycji spróbowałbym pogadać z Gowinem – nawet, jeśli uważamy, że powinien nazywać się Gówin. Może jestem naiwny, ale uważam go za najsłabszą nogę PiS-u. A co się robi, kiedy się chce przewrócić trójnóg? Piłuje się najsłabszą nogę.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ziobro i Gówin mają tyle samo posłów, ale Ziobro ma tę przewagę że w każdej chwili może wszcząć śledztwo w sprawie K-towers i Kaczyński jest załatwiony!

BGmble
BGmble

Gowin moze stworzyc swoj klub parlamentarny (min. 15 poslow, a ma 18) i koniec marzen Slonca Narodu o wiekszosci sejmowej. Nawet fanatycy z Konfederacji nie pomoga.

Jednak obstawiam, ze Zerro bedzie prowadzil ostre negocjacje i mozliwe, ze dni Matoluszka sa policzone. Tatus juz nie pomoze.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A niech się żrą!

Anda
Anda

Przyznam, że obserwowanie, jak jedna kanalia podgryza drugą kanalię, jest nawet zabawne. Ale nam – przyzwoitym Polakom – nic to nie daje.