Bunt Ziobry. PiS nie ma większości, by przegłosować skok na OFE

Ziobro nawet nie próbuje ukrywać, w jaki sposób prokuratura zachowa się ws. NIK

Punkt dotyczący likwidacji OFE znikł z porządku obrad Sejmu.

PiS wiele sobie po przejęciu OFE obiecywał. Liczył na to, że większość Polaków wybierze Indywidualne Konta Emerytalne, a rząd zarobi na potrąceniu 15 % podatku – nawet 11 mld zł oraz otrzyma możliwość nacjonalizacji firm. Do państwa trafią bowiem także akcje spółek, w które inwestowały OFE, a wraz z tym – możliwość wprowadzania własnych ludzi do rad nadzorczych i decyzji o podziale dywidendy.

 

Jeszcze w czwartek wydawało się, że wszystko jest dogadane, a poprawki rządowe przechodziły przez komisje taśmowo. Pierwotnie głosowanie zaplanowano na wtorek 20 kwietnia.

Tymczasem poseł Mirosław Suchoń (od niedawna w ruchu Polska 2050) zanotował na Twitterze: „Projekt PiS #defraudacja OFE ściągnięty dziś z głosowań. Jeszcze kilka dni członkowie #OFE będą mogli cieszyć się swoimi oszczędnościami…. #Sejm”.

 

Zastanawiającym jest, że na półtora miesiąca przed planowanym wejściem w życie ustawy likwidującej OFE głosowanie opóźnia się” – mówi Antoni Kolek, szef Instytutu Emerytalnego. Do przegłosowania potrzeba 231 głosów i wygląda na to, że część koalicjantów ma inne zdanie – tłumaczy radca prawny, dr Marcin Wojewódka.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Wszystko wskazuje na to, że wyłamuje się Solidarna Polska i to ona idzie na zwarcie  – mówi polityk z PiS. Problem w tym, że Ziobro wcześniej nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Gra toczy się zatem o coś więcej, niż tylko merytoryczne zapisy ustawy.

Czy zatem oznacza to, że rząd dostrzegł mankamenty ustawy o regulacji OFE, czy raczej jest to kolejny popis siły ugrupowania Ziobry?

/ep/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojna rybenki
Wojna rybenki
20 kwietnia 2021 17:15

I dobrze

daroo
daroo
21 kwietnia 2021 15:01

Gdyby mój pracownik ( zero jak by nie patrzyć jest pracownikiem premiera) wyciął mi taki numer to z marszu wypieprzyłbym go z pracy ( na co po cichu liczę) 😐

HENRYK
HENRYK
21 kwietnia 2021 18:09

RZĄDZĄCA MAFIA PODOBNIE JAK RYDZYK . MORAWIECKI , OBAJTEK I PSOWSKA FERAJNA CHCIAŁA SIĘ „UBOGACIĆ” NA PIENIĄDZACH Z OFE. JAK TAK DALEJ PÓJDZI POLUBIĘ ZIOBRĘ. jprld

Tamara Olszewska
Editor
21 kwietnia 2021 18:37
Reply to  HENRYK

Bardzo proszę pisać małymi literami.