Burmistrz Chodzieży wystawił Morawieckiemu rachunek za rządowe zadania, które uszczupliły budżet miasta.

Uczucia „patriotyczne” i „religijne” poczuły się urażone. Premier staje w ich obronie

Mateusz Morawiecki, w ramach propagandowej kampanii na rzecz Dudy, jeździ po Polsce i wręcza samorządowcom czeki na realizowanie inwestycji lokalnych. Przedstawiciel PiS robi to, choć nie ma jeszcze nawet ustawy, która pozwoliłaby rządowi na wypłatę wypisanych w czekach środków.

 

Funkcjonariusz partii rządzącej odwiedził wczoraj wielkopolskie miasto Chodzież. Tam przywitał go burmistrz, Jacek Gursz, niesłynący raczej z miłości do PiS. Wielkopolski włodarz przywitał premiera z rachunkiem wystawionym za zadania, jakich wykonanie zlecił gminie narodowo-katolicki rząd.

Samorządowcy wyliczyli, że wypełnienie „przykazów” z góry kosztowało miasto ponad 4 mln 200 tys. zł – Morawiecki zaproponował Chodzieży zaledwie 960 tys. zł.

 

Nic więc dziwnego, że szef rządu nie przyjął od burmistrza symbolicznego rachunku. Wspomniany kwitek był oczywiście żartem zawartym na papierowej tabliczce. Skompromitowany Morawiecki, w obliczu totalnej klapy, salwował się ucieczką. Premier z pewnością na długo popamięta cios zadany mu przez samorządowca.

Burmistrz Gursz, co można wywnioskować z jego konta na Twitterze, sympatyzuje z Rafałem Trzaskowskim i jest zdeklarowanym przeciwnikiem Andrzeja Dudy. Mieszkańcy miasta, przynajmniej częściowo, podzielają jego liberalne zapatrywania, bo już w czasie wizyty Morawieckiego w mieście wykrzykiwali antyrządowe hasła. Można spodziewać się, że druga tura wyborów zakończy się w tym mieście zdecydowanym zwycięstwem kandydata zjednoczonej opozycji.

Również badania opinii publicznej pokazują, że Wielkopolska w większości poprze Trzaskowskiego. Definitywnie, przekonamy się o tym już w niedzielę 12 lipca.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Polka gorszego sortuHerodAntypisObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Takie rachunki, również na metrowych wydrukach powinni wręczać Pinokiowi wszyscy burmistrzowie i wójtowie odwiedzanych przez niego miejscowości- niech się pajacyk nie obnosi ze swoją łaskawością za nasze pieniądze!

HerodAntypis
HerodAntypis

Problem w tym, że sporo wójtów i burmistrzów postrzega te czeki jak pies kiełbasę na kiju i ciągną naiwniacy te pisowskie sanki.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Zwłaszcza, że te „czeki” są nic nie warte. W normalnym kraju za wystawienie czeku bez pokrycie idzie się siedzieć.