Burmistrz Gostynina (PiS): przed COVID chroni tylko różaniec, nie maseczka

Burmistrz Gostynina (PiS): przed COVID chroni tylko różaniec, nie maseczka

Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski (PiS) udostępnił na Facebooku ciekawy wpis. Sugerował on, że przed koronawirusem chroni tylko różaniec, krzyż i Eucharystia… „Pamiętaj, że żadna maseczka, ani mydło nie daje 100 procentowej gwarancji na ochronę, a różaniec, krzyżyk na szyi i niedzielna Eucharystia już tak”.

 

Udostępniony przez burmistrza materiał był odpowiedzią na komentarz internautki, która zapytała, dlaczego pielgrzymi w tym mieście nie dbają o bezpieczeństwo. Komentarz pojawił się po tym, gdy burmistrz pochwalił się, że ulicami Gostynina przechodzi właśnie piesza pielgrzymka rzymskich katolików do Częstochowy. Załączone przez polityka PiS zdjęcia wskazywały na to, iż wierni nie stosowali się do zasad przeciwepidemicznych, nie zachowywali odstępów i nie mieli maseczek.

Dotychczas na terenie powiatu gostyńskiego na COVID-19 zmarło pięć osób. Burmistrz, niestety, nie zalecił im pewnie „najlepszych” metod walki z chorobą.

 

Paweł Kalinowski jest członkiem narodowo-katolickiej partii już od 2013 r. Burmistrzem jest zaś od dnia 8 grudnia 2014 r. – nigdy jednak nie był tak „popularny”. Ekscentryczne poglądy polityka opisał już szereg ogólnopolskich portali, których publicyści najczęściej nie zostawiają na nim suchej nitki i krytykują go.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Cóż, każdy ma swoje pięć minut sławy, nawet burmistrz Gostynina.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
BartPolka gorszego sortudaksWolnościowiecBarneyG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Typowy przypadek paranoi eklezjogennej

Maria
Maria

Polsko obodz się!!! Jestesmy prowadzeni na smyczy przez zgraje kretynow, oszołomów, ktora smieje się (nie wierzac w to co glosi), ze tak latwo manipulowac narodem, rzucajac ochlap w postaci 500+ i 13-tej emerytury. Popatrzmy jak wielkie spustoszenie w glowach niektórych Polakow potrafi zrobic chociażby taki burmistrz niewielkiego miasteczka jak Gostynin,zeby przypodobac sie wladzy- dla własnych korzysci. Czy my zidiocielismy do reszty popierajac ta władze Rząd na czele z naczelnikiem cieszy sie z otumaniania narodu. ale polowa Polakow (widac to po wyborach) nie godzi sie na takie rządy. Polska z kraju nowoczesnego zaczyna byc zaściankiem Europy gdzie sadownictwo w rekach mgr.… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Cóż, fanatycy katoliccy rządzą krajem. Kościół lada moment wystawi rządowi odpowiedni rachunek za wybory i będzie nim oficjalne konstytucyjne państwo wyznaniowe. To już rozpocznie oficjalne prześladowania innowierców i ateistów, bo zarówno inne religie, jak i brak wiary, będzie przestępstwem konstytucyjnym. Dlatego także Kaczyński chce wprowadzić te przepisy o bezkarności dla każdego, kto działa rzekomo w imię dobra obywateli przeciwko covid. Bo właśnie pod pretekstem covid zaczną się napaści, pobicia, a może nawet zabójstwa na tle religijnym i trzeba jakoś sprawców uniewinnić.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Nic takiego się nie stanie, ponieważ:
1. Pis jest konserwatywny i katolicki głównie na pokaz i nigdy by czegoś takiego nie wprowadzili bo wiedzą że to nie przejdzie i będą zadymy.
2. Nawet jakby to wprowadzili to będą takie zadymy że ten rząd upadnie. Takie pomysły nie będą mieć żadnego poparcia w społeczeństwie (może u 5% ludzi) wbrew temu co się mówi większość katolików w Polsce jest liberalna, popiera neutralny światopoglądowo model państwa i jest za tym aby Kościół był trochę bardziej liberalny.

Jantar
Jantar

Naprawdę myślisz, że PiS i Episkopat będą pytać katolików o zdanie? Nie będą. Wprowadzą nową konstytucję i odpowiednie przepisy, a każdy, kto się nie będzie stosował, będzie podlegać karom. Tak samo było to wprowadzane kilka stuleci temu np. w Hiszpanii, kiedy Izabela Kastylijska ogłosiła Hiszpanię krajem katolickim z obowiązującą jedną wiarą. I naprawdę wierzysz, że katolicy staną w obronie innowierców i ateistów? Nie staną. Historia pokazuje, że nigdy nie stawali w czyjejś obronie – najwyżej w obronie religii katolickiej i kościoła. I to zresztą pokazują od 5-u lat coraz bardziej nachalnie. PiS i Episkopat może już mówić, że mają przyzwolenie… Czytaj więcej »

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Właśnie większość katolików w Polsce jest liberalna – jak nie wierzysz to sprawdź badania sondażowe. Gwarantuje ci że gdyby do takiego czegoś doszło to będą protestować.
Wydaje ci się że większość katolików jest konserwatywna lub fundamentalistyczna ale tak nie jest – wydaje się tak przez to że ci konserwatywni częściej się wypowiadają.

Jantar
Jantar

Liberalni to mogą być we własnych czterech ścianach i w anonimowych sondażach. Bo jak przyjdzie co do czego to żaden publicznie się nie wypowie w obronie nie-katolików i osób prześladowanych. Żaden, bo proboszcz odmówi komunii świętej, rozgrzeszenia, ostatniego namaszczenia i pochówku w świętej ziemi. A to dla katolika jest najważniejsze. Pokaż mi te tłumy katolików protestujących w kościołach przeciwko wielkanocnym grobom z wypisanymi „grzechami” wiernych (LGBT, popieranie opozycji itp.), o których głośno było w artykułach prasowych. Pokaż mi katolików protestujących przeciwko wyrzucaniu osób LGBT z kościołów. Były takie sytuacje – ksiądz użył przemocy wobec tych osób. Wierni byli wtedy w… Czytaj więcej »

Bart
Bart

@Wolnościowiec
O, cześć ci, trollu Konfederacji i Bosaka, miłośniku Ziemkiewicza, Michalkiewicza i Dziambora.. Dawno cię tu nie było.

BarneyG
BarneyG

CHorzy ksieza i zakonnice skad sie wzieli?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To są odszczepieńcy, czarne owce w łonie Matki Kościoła i heretycy. 😉

daks
daks

ciemnota tego burmistrza sięgnęła dna w XXI wieku