Burmistrz Kęt, nie podpisał przedłożonego mu zarządzenia ws. zorganizowania majowych wyborów

Burmistrz Kęt, nie podpisał przedłożonego mu zarządzenia ws. zorganizowania majowych wyborów

Krzysztof Klęczar, burmistrz małopolskich Kęt, nawiązując do nocnych sejmowych głosowań, poinformował na swoim profilu facebookowym, że podłożono mu do podpisu zarządzenie, „wskazujące z imienia i nazwiska osoby odpowiedzialne za pracę przy wyborach”. Burmistrz odmówił podpisania, a na profilu napisał, że wysłał „do komisarza wyborczego obszerne pismo, wskazujące, że w dzisiejszych realiach nie da się zorganizować wyborów prezydenckich bez narażania zdrowia i życia Obywateli”.

 

Przypomnijmy: PiS nocą z piątku na sobotę przegłosował poprawki do specustawy dot. koronawirusa. Wśród tych przyjętych przez Sejm znalazła się zmiana Kodeksu wyborczego, która umożliwia głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i powyżej 60. roku życia.

Zniesmaczony samorządowiec tak to skomentował: „Miało być solidarne, wspólne działanie dla ratowania gospodarki. Wyszła wprowadzona pod osłoną nocy zmiana prawa wyborczego. Ludzie, tak nie wolno”.

 

I dodał: „Rządzący dążą wszelkimi siłami, by wybory odbyły się w maju. Nas, samorządowców, wzywają do realizowania kalendarza wyborczego”.

Tym samym poinformował, że czuje się odpowiedzialny za „”moich” Mieszkańców i „moich” Urzędników. Jako burmistrz nie przyłożę ręki do narażania ich na niebezpieczeństwo w imię chorych ambicji grupki ludzi. Bez względu na konsekwencje, jak mawiał prof. Bartoszewski, warto być przyzwoitym” – zakończył swój wpis.

/md/

Źródło: Fb

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Polka gorszego sortuLezakGdsMaciek123454321Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Właśnie czytałam o propozycji Dorna na zablokowanie wyborów. Prof. Matczak krytykuje, ale jaka jest inna opcja? Wycofanie się wszystkich kontr kandydatów Dudy odpada, bo choćby zrezygnowali to i tak zostanie Jakubiak, który już ogłosił, że wybory można przeprowadzić i on tych wyborów chce. Jakaś szansa, że SN uzna protesty i nie uzna ważności wyborów? Moim zdaniem żadna, bo o ważności wyborów decydować będą pisowska PKW i pisowska nowa Izba Spraw Publicznych obsadzona sędziami powołanymi przez nową KRS, która jest nielegalna, ale rząd i TK mówią coś przeciwnego.

Aleksander
Aleksander

Czyli zdaniem prof.Matczaka mamy jak barany iść dobrowolnie na śmierć.

Paweł
Paweł

Burmistrz Kęt jest wróżką? Skąd wie czy za parę miesięcy nie będzie jeszcze więcej zachorowań? Czy wtedy będzie mniej narażał swoich wyborców. PiS pewnie poczeka z decyzją do świąt kiedy będzie wiadomo jak rozwija się pandemia. Jeżeli ilość zachorowań będzie spadała będą wybory

Maciek123454321
Maciek123454321

Ilość zachorowań będzie spadała??????????? A czy cokolwiek na to wskazuje?

Gds
Gds

Ty jesteś baranem burmistrz powinien tylko i wyłącznie zajmować się pomocą ludziom zarówno w szpitalach jak i pomocą materialną a nie przygotowaniem do tego obecnie bandyckiego zamachu na życie ludzi jaką są wybory w obecnej sytuacji

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Do tego nie trzeba być wróżką. Wystarczy popatrzeć, jak sytuacja rozwija się na całym świecie. Ale są tacy, którzy „nie widzą przesłanek”. Oni w ogóle nic nie widzą, bo albo nie chcą widzieć, albo im nie mówią. „Po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy”. Ale gorzej, że – jak widać powyżej – są tacy, którzy jak papuga bezkrytycznie powtarzają te bzdury. Otrzeźwienia życzę, oby na czas.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jestem kamikadze, ponieważ jestem powołany do obwodowej komisji wyborczej. NIenawidzę PiS-u, nienawidzę Kaczyńskiego. Przez tych skurwysynów będę ryzykował zdrowie, a może nawet życie, tylko dlatego, że wstrętny karzeł kocha władzę za wszelką cenę. Naprawdę czas najwyższy, żeby złapał syfa. Tego samego życzę maliniakowi.

Lezak
Lezak

Ale sam się zglosiles za kasę a nie wylosowany