Burmistrz Włoch rządzić wolał w przepychu

Burmistrz Włoch rządzić wolał w przepychu

„Pewni siebie, mogą załatwić wszystko, są królami życia. A po zatrzymaniu przez CBA płaczą. Płaczą rzewnymi łzami” – napisał na Twitterze Maciej Wąsik – zastępca Mariusza Kamińskiego, ministra-koordynatora służb specjalnych. Chodzi o burmistrza Włoch, Artura W.

 

Burmistrzem podwarszawskich Włoch Artur W. został po ostatnich wyborach samorządowych; wcześniej pełnił różne stanowiska w spółkach skarbu państwa. Zaczynał w Naftorze w 2011 roku, gdzie mimo braku doświadczenia został oddelegowany przez Platformę Obywatelską.

Jeszcze tego samego roku przeskoczył do rady nadzorczej miejskiej spółki Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa „Warszawa”. Stamtąd trafił do samorządu, i został zastępcą burmistrza na Woli. Jednak publiczne pieniądze pozostające wówczas w jego dyspozycji były skromne, więc na rozmach pozwolił sobie dopiero jako burmistrz Włoch.

 

Przykład?  Na jego polecenie kupiono meble ogrodowe, które postawiono na tarasie budynku ratusza. Do tego – markizy i tuje w donicach, za łącznie 9 tysięcy złotych. Poniesione wydatki Artur W. tłumaczyć miał wykorzystaniem niezagospodarowanego tarasu „pod funkcję reprezentacyjną”.

Za 14 tysięcy złotych burmistrz zatrudnił też „nadwornego” fotografa, który miał obsługiwać wydarzenia organizowane przez ratusz – na potrzeby promocji. Rozwijanie skrzydeł przez Artura W. zakończyło się medialnym hukiem, gdy burmistrz wpadł na gorącym uczynku, po przyjęciu 200 tys. zł łapówki z rąk znanego warszawskiego dewelopera i przedsiębiorcy budowlanego.

mpm

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HerodAntypisRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Kolejny osobnik bez nazwiska i bez twarzy. A w takich USA, w które pisuarowy rząd zapatrzony jest jak w świety obrazek, nikt nie ukrywa ani twarzy, ani nazwiska przestępców.

HerodAntypis
HerodAntypis

Skoro tak sobie ceni przepych to go zibryści przepchną do celi. Albo w celi.