Burza po obraźliwym wpisie Ryszarda Terleckiego

Terlecki o synu Gowina: „To jakiś świr” (film)

Z okazji obchodzonego dziś Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych głos postanowił zabrać wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu parlamentarnego PiS. – Po 1945 najlepsi szli do lasu lub zostawali w konspiracji. Dzisiejsze szmaciarstwo kwestionuje ich odwagę, bo chce wykoślawić naszą historię. Ale wolni będziemy tylko wtedy, gdy zachowamy wierną pamięć” – napisał Ryszard Terlecki.

Jego wpis wywołał istną burzę w sieci. – „Dobrze pan wie, że wśród tych, którzy w 1945 poszli do lasu byli i bohaterowie i zwykli mordercy niewinnych ludzi. Wy, PiS-owcy udajecie, że bohaterami byli WSZYSCY „z lasu”. Więc kto tu koślawi historię i po co te inwektywy?”; – „Powie pan prosto w oczy rodzinom pomordowanych np. przez Rajsa-Burego że są szmaciarzami? Ta wypowiedź jest skandaliczna! Douczyć się historii radzę!”;

– „W mojej miejscowości ci ,,najlepsi’’ jak to pan pisze okradali i mordowali to szmaciarstwo, które pazurami walczyło o rodziny, by przeżyły i dzięki takim jak pan moje dzieci nie chcą wracać do Polski, choć kochają ją nad życie”; – „Szmaciarstwo”? Co to za słownictwo u marszałka Sejmu? Wstyd dla Polski, że ktoś taki sprawuje tę funkcję”;  – „Wypraszam sobie, aby o innych, którzy mają inne zdanie niż pan i których pan nie zna mówić szmaciarstwo. A pan kim jest że dał sobie takie prawa do obrażania inaczej myślących?” – pisali internauci.

Słowa Terleckiego komentowali także politycy i dziennikarze. – „Emocje – vide ten nieco histeryczny tweet – które budzi podziemie antykomunistyczne i usankcjonowana przez państwo jego prawicowa mitologia to dowód, że trudno na tym budować jakąkolwiek, poza plemienną, wspólnotę” – napisał Tomasz Walczak z „SE”.

– „Skandaliczne słowa Wicemarszałka Sejmu i Szefa Klubu PiS!!! Jestem ciekawy, czy te same słowa wypowiedziałby prosto w oczy osobom pamiętającym ich brutalne napady i grabieże” – to wpis posła PO Arkadiusza Myrchy.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

30
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
wlodekChermesShaqReaStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Trochę sztucznie brzmią te głosy oburzenia. Jakbyście naprawdę wierzyli, że hołota może zachowywać się godnie i kulturalnie.

Zwinka
Zwinka

Klapią jęzorami te pisie profesory, jak małorolne chłopy cepami na swoim gumnie.

Maciek123454321
Maciek123454321

A jak nazwiemy „Psa”?

Zbyszek
Zbyszek

Żul?

andrzej
andrzej

Wściekłego ?- Terlecki

Szeryf
Szeryf

Flanelcia ????

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Zastanawiam się, czemu PiSia propaganda tak lansuje tych „żołnierzy wyklętych”, a zdaje się zapominać o AK i polskim państwie podziemnym (rząd emigracyjny w Londynie, delegatura na kraj, podziemne organy państwa działające pod okupacją hitlerowską). Czy dlatego, że bliższa im jest anarchia i bezprawie niż zorganizowane i praworządne jak na warunki okupacyjne państwo?

Maciek123454321
Maciek123454321

Posłuże się skrótem myślowo – skojarzeniowym, który prawdopodobnie rozjaśni Koledze, czemu tak jest. Otóż według mnie skojarzenia są takie: GL-AL-I i II Armia WP = SLD, AK-Armia Polska na Zachodzie = PO, biedny PiS został sierotą, myśleli na początku, żeby się skojarzyć z NSZ (Morawiecki przecież złożył wieniec na poniku brygady świętokrzyskiej, ale konotacje historyczne są fatalne, więc się utożsamili z wyklętymi. I oto cała tajemnica. Legenda AK, to nie ich bajka.

Rafał P.
Rafał P.

Kto mu sprzedał butapren?

andrzej
andrzej

Przecież widać, że jarał wszystko jak leci.

Jacek-3
Jacek-3

Ciekawe czy powstanie jakaś praca naukowa o długotrwałych skutkach wąchania butaprenu.

PiJar
PiJar

Po 2015 najlepsi i najodważniejsi poszli do opozycji i na demonstracje antyreżimowe. Dzisiejsze rządzące dziadostwo chce tych ludzi opluć i zdyskredytować, aby móc już bez przeszkód fałszować naszą historię i przypisywać sobie rolę, jaka im się marzyła, ale nie byli w stanie jej odegrać. Wolni będziemy tylko wtedy, gdy odsuniemy od rządzenia ludzi pijanych amokiem władzy i nadmiarem alkoholu, jak na przykład pewien pożal się Boże wicemarszałek Sejmu.

Jabis
Jabis

Hipis-Pies zaszalał? Strach rozum odbiera? Urodził się w 1949 i … do lasu nie zdążył? Mogli go w kołysce zanieść.
Nie mogli, bo tatuś Olgierd … przez 35 lat był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL …
Historyk … Histeryk ,,, Szuja?

Henryk
Henryk

A sami żołnierze AK mówili czy idziemy do lasu czy na studia i szli na studia bo innego wybór nie było.

Leszek
Leszek

Ryszard Iwon Terlecki – pisi reprezentant z pierwszych stron gazet. Ma niedościgłe dotychczas wzorce osobowościowe ale się stara. Panie profesorze, proszę zweryfikować wieloletniezludzenie, że kraj pana bardzo potrzebuje. W szczególności na wizji.

Miranda
Miranda

Ten , co zachowuje się po chamsku to cham . Takiego vice marszałka sejmu jak Terlecki to chyba jeszcze nie było. Wstyd .

gacek
gacek

rysiek znowu pusciles smierdzacego baka !! nie znasz historii do konca , to nie zabieraj glosu , bo sie sfajdasz !! to zrobiles, fuj !!

Olo
Olo

Po 1945 roku najlepsi przystąpili do odbudowy kraju. To co Pan mówi to zniewaga dla milionów Polaków.

JKK
JKK

A tata tegopana „poszedł do lasu”?

Wojciech
Wojciech

Wydaje mi się że jednak nie. Gdyby tak było, to znając obecną politykę tarczyńsko-kaczyńsko-szydłowsko.-macierewiczowsko-pawłowiczowsko-błaszczakowsko- ziobrowsko-terlecko-rządową, bylibyśmy non stop katowani o jego zasługach dla demokracji. Nie jesteśmy. Czyli do lasu nie trafił? Ale może niechcący splunął pod obrazem Stalina? Byli i tacy, którym i to wystarczyło aby zostać wyklętymi lub kombatantami…

Chermes
Chermes

Podobno poszedł. Razem z kolegami z UB i żołnierzami KBW, by wyłapywać tych najlepszych.

Aleksander
Aleksander

czy ci mózg sie zlasował od parchATEGO CZOSNKU?BANDYTA „bury” BOHATEREM TO CHYBA NA WZÓR UKRAINSKIEGO BANDERY KTÓREGO JUZ pis KOCHA?

Shaq
Shaq

Po wpisie Aleksanda widzę, że forum robi się popularne wśród pisowskich prowokatorów

Wojciech
Wojciech

Dożyliśmy czasów, kiedy szmaciarstwo marszałkuje w Sejmie. Hańba rządowi, który na to pozwala, wstyd przekabacaniu przez niego historii, wstyd bezmyślnym tepakom uważającym się za jedynie właściwych do tworzenia historii na nowo.

Osmon
Osmon

Chyba mu Piotrowicz na kartce napisal co ma przemawiac.P.Terlecki Butapren sie ulatnia czacha dymi

Filip
Filip

Na takiego tylko splunąć i iść dalej. Nie jest wart jakiegokolwiek komentarza ale trzeba mu powiedzieć że jest tępakiem historycznym bo inaczej pomyśli , że ma rację. I takie zero zasiada na stołku marszałkowskim Sejmu. Hańba .

Stanisław
Stanisław

Chłopie przestań jarać,bo coraz bardziej bredzisz.

Rea
Rea

No proszę, a papa Kaczyński został na Żoliborzu.

Chermes
Chermes

Willę, którą dostał od Bieruta, remontować musiał, więc został…

wlodek
wlodek

„dzisiejsze szmaciarstwo” tak naprawdę kogo on miał na myśli ?