Burza w sieci po artykule Telewizji Republika. Teraz podpadła Agnieszka Holland

Holland: „Ten pan na drabince strasznie boi się obywateli”

Na stronie internetowej Telewizji Republika ukazał się artykuł, który krytykuje wypowiedzi Agnieszki Holland w radiu TOK FM. Został zatytułowany „No to Pani Holland ukazała dziś swój umysłowy niedorozwój!”. Jak można w nim przeczytać, szczególnie wzburzyło dziennikarza TR ten fragment wypowiedzi Holland, w którym oceniła miesięcznice smoleńskie. „Tak ludzie mówią, ale mnie się to też tak skojarzyło, bo miesiączka to comiesięczne krwawienie płodnej kobiety. A mnie się wydaje, że te obchody urodziły groźne jajo węża. Powstało coś co zatruwa nasz organizm społeczny i narodowy jakimś głębokim niezrozumieniem i nienawiścią. Pielęgnowanie tej sekciarskiej religii smoleńskiej jest bardziej trujące niż cokolwiek innego, jeśli chodzi o zdrowie społeczne i możliwość porozumienia” – mówiła reżyser w rozmowie z TOK FM.

Autor artykułu, Sebastian Moryń, stwierdza między innymi, że Agnieszka Holland „pokazała swój umysłowy niedorozwój”. „To co powiedziała reżyserka Agnieszka Holland to nie tylko głupota, obrzydliwość, ale również obraz kondycji psychicznej reżyserki. W radiu TOK FM Holland – mówiąc brutalnie – pokazała swój poziom umysłowy!” – pisze. Na tym nie koniec. Radzi, aby reżyser traktować adekwatnie: „Zrobiła to świadomie czy nie fakt, że od dziś wiemy, jak reagować na Panią reżyser!” – peroruje. „Na miejscu rodzin smoleńskich zareagowałbym na słowa Holland bardzo mocno! Musimy przerwać ten wylew nienawiści i pogardy! Zatrzymać ten »chamski i obrzydliwy« taniec!” – kończy.  Artykuł Telewizji Republika wywołał lawinę komentarzy w sieci, w większości przychylnych Agnieszce Holland i krytykujących żenujący poziom tej wypowiedzi. Jak napisała jedna z internautek trafnie: „Obrażanie Agnieszki Holland za pomocą obrażania chorych umysłowo. Słowem coś bez nazwy”.

Zarówno ten tytuł, jak i treść artykułu Mortonia pokazuje dwa zjawiska. Pierwsze – dość już znane obserwatorom prawej strony sceny politycznej, to głębokie przeświadczenie o własnych racjach i projektowanie na oponentów politycznych własnych metod działania – chodzi o zarzut demonstrowania nienawiści i pogardy. Choć autor sam przyznaje, że „mówi brutalnie”. Równie jednak uderzający – to drugie zjawisko – jest infantylizm tego prawicowego medium. Nieumiejętność przyjęcia jakiejkolwiek krytyki i sprowadzanie konfliktu politycznych racji i poglądów do poziomu podwórkowej pyskówki, jest nużące.
(Źródło: wprost.pl)

mpm

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Burza w sieci po artykule Telewizji Republika. Teraz podpadła Agnieszka Holland"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek

To, niestety, jest konsekwencja bezkrytycznego zaakceptowania w przestrzeni języka ideologicznie nacechowanych partyjnych neologizmów. Ta „miesięcznica” to jeden z nich. Mało kto ją „takzwie”. Na tv-paskach pisze się o niej, jak gdyby to było normalne słowo. Czemu się więc dziwić, że teraz Partią ją uznała na świętość, którą można obrazić.
Oddaliśmy to pole bez próby walki.

Maciek123454321

Kto to jest Sebastian Moryń? Ni za cholerę nie mogę nic nigdzie znaleźć o tym człekokształtnym oblechu. Agnieszka Holland natomiast….. W google wystarczy wpisać TRZY LITERY jej imienia… Darwin kiedyś celnie spuentował pewnego idiotę, który usiłował wdać się w polemikę po wydaniu jego książki „O pochodzeniu gatunków”: KAŻDY WIELORYB MA SWOJĄ WESZ.

Teresa

Gdzie można znaleźć oblecha 123454321 ?

Maciek123454321

Zapraszam 10.09. na godzinę 17-tą pod kolumnę Zygmunta. Będę tam z całą pewnością, czego o pani na pewno nie można powiedzieć, ponieważ jest pani tchórzliwym pisowskim trollem.

Marcin Marcinski

Szacun dla Agnieszki Holland. Prawda była i jest Uniwersalna czy się to komuś podoba czy nie!

Grześ

Mnie już od dawna te spotkania na krakowskim w Warszawie kojarzą się z tęsknotą podstarzalych kobitek za miesiaczką więc przychodzą regularnie

Andrzej

Pani Agnieszko – jest Pani swoją mądrością najpiękniejszą Kobietą na świecie.

Tomek Z

niech ten „kundelek” obejrzy sobie film Bergmana, i już więcej nie ujada….

Dodo

Wedlug Dickensa kazdy wieloryb ma swoja wesz. W tym wypadku ta wesz to pan Moryn. Pani Holland ma wiecej w malym palcu niz on w glowie.