Burza wokół decyzji o odwieszeniu sędziego Juszczyszyna

„Iustitia”: „Wobec sędziów, którzy stosują w Polsce prawo europejskie, stosowane są represje”

„Przypomnę tylko, że zawieszenie sędziego Pawła Juszczyszyna uchyliła Izba Dyscyplinarna (mówiąc najbardziej wprost – grupy przebierańców, udających sąd). Stąd to coś, co dziś wydano w jego sprawie powinno być skontrolowane przez niezależny sąd, który obiektywnie budzi zaufanie” – napisał na Twitterze Patryk Wachowiec, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju. To reakcja na dzisiejszą decyzję podjętą przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

 

Przypomnijmy – „Szykan wobec sędziego Juszczyszyna ciąg dalszy – został na miesiąc zawieszony w orzekaniu”. Zdecydował o tym prezes olsztyńskiego sądu z nominacji Ziobry Maciej Nawacki.

Według pełnomocników sędziego Juszczyszyna, nie uznaje on Izby Dyscyplinarnej za niezależny sąd. Działa więc zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego, który uznał, że Izba Dyscyplinarna nie jest sądem w „rozumieniu standardów europejskich i konstytucyjnych”. Dodatkowo zdaniem pełnomocników Pawła Juszczyszyna Izba Dyscyplinarna nie ma prawa decydować o tym, czy sędzia może pełnić urząd.

 

Sam sędzia Juszczyszyn nie pojawił się dziś w sądzie. Zapowiedział, że zamierza wrócić do pracy po 29 grudnia.

„Ta grupa kolesi ubrana w togi łaski sędziemu Juszczyszynowi nie zrobiła…”; – „Brawo sędzia Juszczyszyn, szacunek. Kaczyński przegra wszystko dzięki niezłomnej postawie niezależnych sędziów”; – „Nie wpadajmy w sidła propagandy PiS. To ewidentna ustawka, by pokazać KE, że nieprawdą jest jakoby ta Izba była zależna od polityków” – komentowali sprawę internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
FantomasAndaMirosława RzeźniczakZwinkaParagraf22 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paragraf22
Paragraf22

Ludzie udający sędziów wSądu Dyscyplinarnego padli w panikę co będzie jak PiSs się skończy.

Zwinka
Zwinka

Trzeba było pokazać, że surowe Panisko i łaskawe być potrafi.

Mirosława Rzeźniczak
Mirosława Rzeźniczak

nie znam się na prawie, ale nie dałam się nabrać pisowskim sztuczkom. Niezależni sędziowie tym bardziej nie są naiwni ..

Anda
Anda

W całej tej akcji odwieszania na odległość wyczuwam jakiś fałsz i złe intencje.

Fantomas
Fantomas

ciekawy problem powstał, no bo skoro Pan Sędzia nie uznaje Wygody (przewodniczący składu) et consortes za sąd, to taki „sąd” nie może go „odwiesić”. Zawiesił Sędziego niejaki Nawacki.- koleś Ziobry. No i teraz jest tak, że Sędzia w zasadzie dalej jest zawieszony jeżeli izba dyscyplinarna SN nie jest sądem (którego wyroków nie uznaje). Bo izba dyscyplinarna nie może „odwiesić”. Więc jak Pan Sędzia przyjdzie do pracy i powie Nawackiemu że przyszedł orzekać, to w zasadzie uzna Wygodę i kolegów za sędziów SN a izbę dyscyplinarną za sąd. A jak nie przyjdzie do pracy bo nie uznaje wyroków izby dyscyplinarnej to… Czytaj więcej »