Burza wokół wpisu Cezarego Gmyza: nacjonalista czy faszysta?

Za swój chamski wpis Gmyz dostał tylko naganę!

Marsz Niepodległości od lat budzi wiele kontrowersji. Często w związku z tym dochodzi do słownych utarczek w mediach społecznościowych. Tym razem, gdy Roman Giertych – jeden z założycieli Młodzieży Wszechpolskiej – zarzucił uczestnikom marszu „rasizm i nacjonalizm”, na Twitterze odpisał mu dziennikarz Cezary Gmyz – korespondent TVP w Berlinie.

https://twitter.com/LasekMaciej/status/929976211790618625

Gmyz sparafrazował w swym wpisie jeden z bardziej znanych cytatów z Józefa Piłsudskiego i napisał: – „Kto za młodu nie był nacjonalistą ten na starość będzie świnią”. Oryginalna wypowiedź marszałka brzmi: „Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie sku*******m”.

Zdaniem internautów, było jeszcze inaczej. Podobno w pierwotnej wersji Gmyz stwierdził: „Kto za młodu nie był faszystą, ten na starość będzie świnią”. Taką – czyli pierwotną wersję wpisu – opublikował na Twitterze Maciej Lasek, co wywołało oburzenie PiS-owskiego dziennikarza. Gmyz zaprzeczył, że wpis oryginalnie wyglądał inaczej i zarzucił Laskowi dokonanie przeróbki oraz zażądał od niego przeprosin.

Część internautów potwierdza obecność „faszyzmu” w pierwszej wersji tweeta Gmyza. Oba wpisy – zarówno z „faszystą”, jak i „nacjonalistą” – mają różne godziny publikacji. Różnica wynosi dokładnie dwie minuty i świadczy o wiarygodności Macieja Laska.
(Źródło: Onet.pl)

/jp/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MordazdradzieckaPolak z PolskiKKEPlus ujemnyZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Gmyz jaki jest każdy widzi.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Czyli idiota, po niemiecku trottel.

Plus ujemny
Plus ujemny

Ciekaw jestem czy ten tytan intelektu Gmyz jest świadomy znaczenia słow które używa. Sądząc po poziomie jego artykułów takie subtelności jak różnica miedzy faszyzmem a nazizmem znacznie przekraczają jego władze umysłowe.
Gość jest na poziomie kibola z bejsbolem.

KKE
KKE

To nie jest cytat z Piłsudskiego, a z Bismarcka!
Świnia na miejscu, bo takie rasy Wielka Biała Polska i Polska Biała Zwisłoucha.

Polak z Polski
Polak z Polski

Każdy kraj w którym był faszyzm jest bogatszy od Polski.