Bydgoscy radni PiS zaapelowali do biskupa Tyrawy, by nie przenosił ks. Kneblewskiego

„Kapelan narodowców” pozbawiony parafii. Zapadła decyzja Watykanu

Księdzu Romanowi Kneblewskiemu z Bydgoszczy grożą przenosiny do innej parafii. Wszystko przez skandaliczne poglądy głoszone przez duszpasterza. W obronie proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa stanęli miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości.

Ksiądz Kneblewski wiele razy „zabłysnął” skandalicznymi poglądami i wypowiedziami. W styczniu 2018 roku zamieścił na Facebooku fotografię dziecka, które przyjmuje komunię. Zdjęcie podpisano „po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną”.

W 2015 roku jego kazanie było badane przez prokuraturę. Poszło o sianie nienawiści na tle rasowym. Ksiądz mówił wtedy o mordowaniu Europejczyków przez muzułmanów.

Innym razem ksiądz o skrajnie prawicowych poglądach szczuł na WOŚP, której zarzucał promowanie aborcji i eutanazji.

W obronie kapłana stanęli bydgoscy radni prawicy. „Zwracamy się do Księdza Biskupa z gorącą prośbą i apelem o umożliwienie Księdzu Prałatowi Romanowi Kneblewskiemu dalszego pełnienia funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy” – napisali w liście do biskupa.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JerzyJantarWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Ksiądz Kneblewski, kapelan skrajnie prawicowych środowisk, w tej czy innej parafii, czy w Bydgoszczy czy w Psiej Wólce, nadal będzie głosił to, co zwykle, judził, dzielił, szczuł. Lokalizacja niewiele tu zmieni.

Jantar
Jantar

Chyba że trafi do klasztornej celi z odcięciem od wszelkich mediów.

Jerzy
Jerzy

Typowy, watykański aparatczyk, nie odbiegający od wytycznych narzuconych od 1700 lat. Polityka Watykanu jest niezmienna, ew ewoluuje w zależności od uzyskanych korzyści. Zawsze w sojuszu tronu z ołtarzem i jak kał, zawsze na wierzchu.

Jantar
Jantar

Przez stulecia było nawet gorzej, bo to kler był głównym doradcą każdego monarchy. Duża część władców europejskich nawet nie umiała czytać i pisać – ten przywilej przez setki lat był zarezerwowany wyłącznie dla kleru. Efekt był taki, że władcy dyktowali listy i pisma kościelnym skrybom siedzącym non stop na dworach, a ci mogli napisać w nich to, co chcieli, bo nikt nie był w stanie tego sprawdzić. U adresata też odczytywali to kościelni i przekazywali władcom to, co uważali za słuszne. Tym sposobem to kościelni hierarchowie doprowadzali zarówno do wieloletnich wojen, jak i sojuszy, pokojów, małżeństw między poszczególnymi dynastiami. W… Czytaj więcej »