Była wielbicielka zaatakowała Krystynę Jandę: „Psuje sobie wizerunek”

„Na najwyższe stopnie władzy dostali się ludzie, którzy są brutalnymi kłamcami i to oni decydują o naszym życiu”

Ilustrowany magazyn „Pani” opublikował list, jaki dotychczasowa wielbicielka talentu Krystyny Jandy, wysłała do artystki.

Pani Ilona w dość ostrej formie czyni aktorce wyrzuty z powodu jej postawy i komentarzy dotyczących żywotnych wydarzeń społecznych oraz politycznych w kraju. Nie podoba się jej, że Janda swoich poglądów nie kryje i często publicznie krytykuje partię rządząca oraz samego Kaczyńskiego.

 

Aktorka jest zdania, że partia rządząca niszczy demokrację w Polsce i mówi o tym otwarcie.

Autorka listu oświadczyła więc, że nie zgadza się z poglądami politycznymi artystki i choć ceni sobie jej grę aktorską teraz nie może na nią patrzeć.

„Jest pani aktorką dla wszystkich, jak pani mówi, po co więc ujawniać poglądy? To przeszkadza. Gdyby pani nic nie mówiła, sprawa byłaby łatwa. (…) Nie rozumiem, dlaczego osoby, których zawody są publiczne i społeczne, jak np. aktorstwo, psują sobie wizerunek” – napisała do Jandy.

Artystka z wielką wyrozumiałością odpowiedziała byłej wielbicielce, podkreślając bez żalu: „na szczęście w Polsce żyją ludzie o różnych poglądach i jakoś sobie poradzimy bez siebie”.

 

Janda uznała, że pani Ilona woli ludzi występujących w publicznej telewizji i ma z tym problem, bo właśnie oni „rozdają pieniądze na kulturę”, których jej fundacja podobno nie dostaje – skomentowała korespondencje obydwu pań Wirtualna Polska.

A aktorka porównując tę sytuację do analogicznej z czasów komuny podkreśliła, że mimo zdeklarowanej sympatii politycznej autorki listu szanuje ją, bo „nie jest jej wszystko jedno”.

Swoją odpowiedź Krystyna Janda podsumowała dobitnie: „Zakładam, że chce pani generalnie dobrze, jak ja chcę dobrych szkół, szpitali, dbania o niepełnosprawnych i sprawiedliwej płacy za dobrą pracę, tolerancji i akceptacji różnorodności wszelkich. Tyle że ja w spełnienie takich nadziei nie wierzę – i tylko taka między nami różnica”.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321szary człowiekpragraf22Irena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Brawo Pani Krystyno ….ktoz jak nie Pani powinna glosno MOWIC !!! Dziekuje , ze Pani JEST !!!

pragraf22
pragraf22

Pani Krystyno. Niech się Pani nie martwi Panią Iloną. U mnie i moich znajomych poprawiła Pani sobie swój wizerunek.

szary człowiek
szary człowiek

Przeraża to jak głupieje, zdawać by się mogło normalne społeczeństwo. Wystarcze, że prezes drabinkowy rzuci jakimś ochłapem „500+”i już zyskuje wdzięcznych „wielbicieli”. Do tego ci jego wielbiciele zatracają możliwości samooceny i samokrytycyzmu, popadając w krańcową postać zaciekłości i nietolerancji!

Maciek123454321
Maciek123454321

Pisiorów najbardziej boli, że praktycznie cały świat artystyczny jest przeciwko nim. No i stąd takie Ilony, które wcale nie wiadomo, czy w ogóle istnieją. Byle zhejtować.