Byłego wiceministra Zielińskiego „ciężko od przywilejów oderwać i do PKS-u przesadzić”

Byłego wiceministra Zielińskiego „ciężko od przywilejów oderwać i do PKS-u przesadzić”

„Rządowe BMW750 z ochroną SOP wozi przeciętnego posła Jarosława Zielińskiego na prywatne imprezki i nikt nie wie dlaczego. To Premier Szydło po odejściu ze stanowiska zrezygnowała z ochrony, a jego ciężko od przywilejów oderwać i do PKS-u przesadzić” – napisał na twitterze stumbras, czyli Społeczny Biograf Zdegradowanego Wiceministra.

 

Jarosław Zieliński – mimo że nie jest już wiceszefem MSWiA – nadal objęty jest ochroną SOP. To decyzja Mariusza Kamińskiego, który kieruje Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji od sierpnia 2019 roku. Już latem odebrał Zielińskiemu nadzór nad policją, Strażą Graniczną oraz Służbą Ochrony Państwa. A po tzw. rekonstrukcji rządu po wyborach okazało się, że „Zieliński już nie jest wiceszefem MSWiA – „Kto ci konfetti będzie teraz wycinał, chaty pilnował, tańce serwował?”.

„Minister może odebrać ochronę jedną decyzją, jednak do tej pory tego nie zrobił. Ochronę powinno się jednak przyznawać na podstawie analizy bezpieczeństwa, która pokazuje, czy polityk jest zagrożony. Zielińskiemu zdarzyły się jakieś incydenty, jak jeszcze był wiceministrem, ale teraz nie można mówić o poważnym zagrożeniu” – powiedział informator TVN24.

 

Resort spraw wewnętrznych nie odpowiedział na pytanie reporterów TVN24, dlaczego Zieliński dalej jest ochraniany przez SOP. – „Zgodnie z art. 16 ustawy o SOP sposoby, metody i formy podejmowanych czynności i działań przez SOP stanowią informacje niejawne” – odpisano. Do sprawy nie chciał się też odnieść sam Zieliński. Nie odebrał telefonu ani nie odpowiedział na SMS od dziennikarzy TVN24.

Były wiceminister spraw wewnętrznych dalej więc jeździ BMW 750. Według TVN24, takimi autami poruszają się z reguły wicepremierzy czy marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zielińskiego chroni dwóch funkcjonariuszy SOP, w tym kierowca.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ChermesantymohersyrokomlaAndaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Wylazło to „coś” z PGR-u, jednak PGR z tego „czegoś” nie wylezie.
A poważniej, widać jak na dłoni że patologia dorwała się do korytka które smakuje i podnieca tym że jest się ważniakiem. Łatwiej oderwać od szyby akwarium glonojada, niż te gnidy bez honoru i odrobiny inteligencji

Ryszard
Ryszard

Szydło to taka wyrywna do rezygnacji znów nie była. Jeszcze jako europosełka dupę woziła, a także mamusię. Dopiero hieny dziennikarskie ją wyczaiły i przymusiły.

Maciek123454321
Maciek123454321

No, zabrali mu policję i stołek, to niech się przynajmniej nacieszy „lymuzyną” i lipną ochroną. Życzę mu ze szczerego serca, aby ta limuzyna zawiozła go któregoś pięknego dnia do pierdla. Przecież PKS-em tam nie pojedzie, nie?

Anda
Anda

Zielińskiemu ochrona jest bardzo potrzebna. Jak się wywali o własne brzuszusko, bo poczwórny podbródek zasłania mu przeszkody, musi być w pobliżu ktoś krzepki, żeby pomóc mu się pozbierać z gruntu.

syrokomla
syrokomla

skansen z okazami podlegającymi ochronie

antymoher
antymoher

Taaa,do dworca PKS to trzeba umieć trafić,to samo kupić bilet!!!!!!!!!!!!Ze szpagatową inteligencją to trudne.

Chermes
Chermes

A może, jak zwykła mawiać pewna pani z broszką, – „jemu się to po prostu należy”? O tym nie pomyśleliście?