Byli funkcjonariusze BOR niemile widziani przez PiS

Byli funkcjonariusze BOR niemile widziani przez PiS

Tegoroczne obchody święta Służby Ochrony Państwa (dawnego Biura Ochrony Rządu) odbędą się bez byłych funkcjonariuszy formacji, która ochrania najważniejsze osoby w państwie. – „To się nigdy w historii nie zdarzyło” – powiedział w rozmowie z rp.pl gen. Marian Janicki, szef BOR w latach 2007-2013.

Święto BOR obchodzone jest od 1990 r. Obchody połączone były z pokazami umiejętności funkcjonariuszy dla publiczności i mediów. Wręczane były także awanse na wyższy stopień oficerski. W tym roku władze nowej SOP będą je obchodzić na dziedzińcu Belwederu bez udziału byłych szefów BOR.

W związku z tym postanowili oni przed dawną siedzibą Biura Ochrony Rządu złożyć kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym śmierć na służbie byłych funkcjonariuszy, którzy zginęli w Iraku i Smoleńsku. – „Chcemy pokazać jedność oficerów i że warto szanować siebie nawzajem bez względu na to, jaka opcja dziś rządzi” – zapowiedział gen. Janicki. A na brak zaproszenia na uroczystości zareagował następująco: – „Pozostawię to bez komentarza”.

bt

Źródło: rp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
smętektorquemadaJoannaZwinkaAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Takie są rządy pod butem paranoika.

torquemada
torquemada

Bo to jest „dyktatura ciemniaków”!

Zwinka
Zwinka

A kto jest mile widziany przez PiS ? Oprócz pisiatych, oczywista oczywistość ?

Joanna
Joanna

Obecna Służba Ochrony Państwa już parę pokazów umiejętności swoich funkcjonariuszy zaprezentowała. Czyżby zostały jeszcze jakieś samochody do rozbicia?

smętek
smętek

Kaczyński wszelkimi sposobami i przy każdej nadarzającej się okazji demonstruje pogardę dla ludzi, którzy nie chcą przed nim pokornie uklęknąć.