Były komendant główny policji zdradza jak szukano haków na byłego szefa CBA

Były komendant główny policji zdradza jak szukano haków na byłego szefa CBA

To znana, wypróbowana taktyka:  gdy brakuje argumentów zaczyna się poszukiwanie haków. Choć są tacy jak np. były komendant główny policji Zbigniew Maj, który uważa, że „Są jakieś zasady etyki w ramach służby. Oni najwidoczniej ich nie mają.”/…/ „Już pomijam kwestie wysokości stanowisk. Dla mnie to kmioty po prostu. Chciałbym, żeby ponieśli karę”/…/ „ Żeby funkcjonariusz pytał drugiego funkcjonariusza w ten sposób?”  – powiedział oburzony w rozmowie z portalem Onet.pl,  wspominając ubiegłoroczne przesłuchanie w CBA i pytania dotyczące Pawła Wojtunika, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego w latach 2009-2015.

„Jeden z funkcjonariuszy (…) zabrał mnie na bok” – relacjonował w rozmowie z onetem – „i stwierdził, że oni znają moją sprawę i zasugerował, że tak naprawdę to nie jest wina ich, tylko funkcjonariuszy, którzy nad tym pracowali wcześniej. I w ogóle jakbym wiedział coś na temat osoby, która to nadzorowała, czyli Pawła Wojtunika, to bardzo by się szefostwo ucieszyło”.

„To była centralna sugestia, że ta cała moja sprawa to prowokacja służb” – opowiedział były komendant główny policji w rozmowie z portalem Onet.pl.

W taki to sposób Maj oficjalnie potwierdził wcześniejsze przypuszczenia mediów, że podczas zatrzymania pytano go o byłego szefa CBA za rządów PO-PSL. Według ustaleń portalu, sam Wojtyniak oburzony takim postępowaniem napisał list do premiera, domagając się jego reakcji na „naruszenie praworządności”.

Przypomnijmy, że Zbigniew Maj, na czele policji stał krótko. Było to na samym początku rządów PiS. Wystarczyło mu 2 miesiące by dokonać istnej czystki: zdymisjonował wszystkich komendantów wojewódzkich policji powołanych przed rządami PiS.

W maju ubiegłego roku został zatrzymany przez CBA, a rzeszowska prokuratura postawiła mu 10 zarzutów związanych z ujawnieniem informacji służbowych.

/j/

Źródło: naTemat. Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
issahmmPiesMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Maj, nawrócony grzesznik??………………………………… No tak, jak się oberwie po dupie, to światopogląd zmienia się w mgnieniu oka. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, albo – jak napisał wyklinany ostatnio Marks – byt określa świadomość.

hmm
hmm

co nie znaczy, ze historie zapomniano

Pies
Pies

A ja Cię nie żałuję teraz mądry A kto wyżnał w imię PIS widziałem to od kuchni i teraz mamy taką właśnie Policję

issa
issa

podobnie uważam…
Śmiem podejrzewać, że gdyby dostał od pisu jakąs intratną posadkę, to wszystko byłoby ok.
Juz nie wspomnę, że jako glina jest cienki (jednak) skoro od razu nie polapał sie, że jest tylko narzędziem w rękach sprawnych instrumentariuszy.
Zrobili go bez mydla.

hmm
hmm

hehehe niemal jak w Ameryce