Były ksiądz narodowiec nareszcie ukarany

Skandaliczną publikacją Międlara o zamachowcu z Nowej Zelandii zajęła się policja

Warszawski sąd okręgowy wydał dziś wyrok w sprawie Jacka Międlara, którego o nawoływanie do pozbawienia jej życia oskarżyła posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Były ksiądz został skazany na pól roku ograniczenia wolności połączone z obowiązkiem pracy na cele społeczne po 30 godzin w miesiącu.

W czasie kazania w Białymstoku Międlar powiedział: – „Największą przeszkodą na drodze ruchu wolnościowego zdążającego do umocnienia narodu nie są oligarchowie, mafia, establishment czy wrogowie, ale jest zwykłe tchórzostwo, zwykła żydowska pasywność (…). Ciemiężyciele i pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni”. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zawiadomiła prokuraturę.

Kiedy Międlar dowiedział się o tym, na Twitterze umieścił obraźliwy dla posłanki Nowoczesnej wpis: „Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?”. Dzisiaj uzasadniając wyrok sędzia Agnieszka Modzelewska powiedziała: – „Wpis zawierał określenia powszechnie uważane za obelżywe, mające na celu upokorzenie, wyrażające pogardę i lekceważenie. niesie w sobie ogromny ładunek negatywnych emocji”.

A Joanna Scheuring-Wielgus skomentowała dla „Wyborczej”: – „Moim celem nie było wysłanie pana Międlara do więzienia, ale danie sygnału, że nie zgadzamy się na hejt, na poniżanie i straszenie innych. Mam nadzieję, że on kiedyś też dostrzeże, że popełnił błąd. Pani sędzia mówiła dużo w uzasadnieniu o godności człowieka i ten wyrok potwierdza, że nikt nie ma prawa jej odbierać”.

Wyrok nie jest prawomocny. Międlar – oczywiście – niczego nie dostrzegł ani nie zrozumiał i zapowiedział odwołanie się od niego.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
lsdViktorWaldemarbartWanda Reckiewicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

No to teraz dyscyplinarka dka sędziego.

Wanda Reckiewicz
Wanda Reckiewicz

Bez przesady. Sądy i Policja to zło ( tony wulgaryzmów w ich kierunku) a jak wyrok jest po „myśli” opozycji to dobro.

bart
bart

Czy pani (pan?) nie uważa, że wyrok powinien być -niezależnie od „myśli” opozycji po prostu reakcją zgodną ze stanem faktycznym opartą na obowiązującym systemie wartości. Groził i pisał smarkacz treści rasistowskie? Owszem? Są na to przepisy karne? Są.
Przy okazji osobiście uważam, że takiemu osobnikowi jak ten międlar, żadna kara nie pomoże, nawet dużo surowsza. Do końca życia powinien być pod obeserwacją jako potencjalne zagrożenie.

Zwinka
Zwinka

Się odwoła i droga do beatyfikacji zostanie otwarta. Gdyby jednak wydarzył się jakiś cud i wyrok stał się prawomocny, miałabym dla gościa pomysł na czyn społecznie użyteczny: wynoszenie barierek sprzed Pałacu Namiestnikowskiego i wrzucanie ich na policyjne (???) paki. Zważywszy liczbę barierek 30 godzin miesięcznie dałoby się chyba odpękać za jednym podejściem…

bart
bart

sądze, że dla niego noszenie barierek dla pisowców to zaszczyt a nie kara.
Co za odrażający gnojek.

Zwinka
Zwinka

Dla mnie byłby to gest symboliczny: zapiekły faszysta usuwający fizyczny podział na dobrych i złych obywateli. A swoją drogą, kiedy patrzyłam na to towarzycho spod ciemnej gwiazdy ryczące ” folksdojcz ! folksdojcz !!!:” ( mniejsza o oryginalną pisownię, bo i tak jej nie znają), z goryczą pomyślałam, że niżej trudno będzie się stoczyć. Ale i nie wątpię, że …dadzą radę. Degrengolada idzie od góry.

Waldemar
Waldemar

Ksiądz narodowiec to oksymoron – albo ksiądz albo narodowiec. Jeśli dla Międlara było to niejasne to niestety, jest to przykre świadectwo, jak wyglądała jego formacja w seminarium. A swoją drogą proponuję nie używać określenia „ksiądz”, na które ten młody człowiek nigdy nie zasłużył.

Viktor
Viktor

Czy „ksiadz” to jakas zaszczytna funkcja?
To zawód jak kazdy inny, piekarz, stolarz lub jakis inny slusarz

Zwinka
Zwinka

No jednak nie. Od stolarza, czy innego ślusarza nikt nie wymaga wysokiego standardu moralnego, tylko rzetelnego wykonywania zleconej roboty, natomiast księża mają się za psy pasterskie, a zadaniem tychże jest utrzymywanie owieczek / baranów w stadzie, a nie rzucanie się do gardła sztukom różniącym się czymkolwiek od reszty.

lsd
lsd

Rzetelne wykonywanie zleconej roboty wymaga posiadania wysokiego standardu moralnego. To ono stoi za kwalifikacjami czy też opinią na którą się ciężko zapracowuje. Pracowitość i rzetelność są cechami uczciwych ludzi.