Były ksiądz skazany. Obrażał Żydów i Ukraińców

Były ksiądz skazany. Obrażał Żydów i Ukraińców

Były ksiądz Jacek M., lider wrocławskich narodowców, nawoływał do nienawiści podczas tzw. marszu niepodległości w tym mieście w 2017 r.

„To, że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi, to, że Dutkiewicz i Żydzi mogą się w nich upajać talmudyczną nienawiścią, to jest tylko wynik naszej tolerancji, graniczącej z brakiem roztropności. (…)  Bądźcie bezlitośni, radykalni w walce ze złem, z kłamstwem, niesprawiedliwością, bezprawiem, niszczeniem polskiego sądownictwa, banderyzmem, talmudyzmem!” – mówił podczas uroczystości. „Jeżeli będziemy silni w duchu, w Bogu (…), to tę wojnę zwyciężymy i żadna żydowska, marksistowska horda nie zdejmie naszej flagi i nie podepcze Chrystusowego krzyża”.

Ekstremista wezwał też do delegalizacji „Gazety Wyborczej”, TVN-u i kilku NGO’sów.

Prokuratura oskarżyła go o nawoływanie do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców. Sąd skazał go właśnie na rok ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze trzydziestu godzin miesięcznie.

Nie tylko Jacek M. został oskarżony o sianie nienawiści. Inny radykalny  narodowiec – Mateusz G. został skazany na pół roku prac społecznych za obrażanie muzułmanów.

Jacek M. został już w przeszłości skazany na prace społeczne za znieważanie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, którą nazwał m.in. zwolenniczką islamizacji. Niestety inne sprawy nacjonalisty często były umarzane przez prokuraturę.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Jacek M. – po jednym z takich umorzeń – miał publicznie podziękować za to ministrowi Zbigniewowi Ziobrze oraz wznosić toast w jego intencji.

/kw/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
13 września 2021 20:38

Dotkliwa kara, nie ma co. Ciekawe jakiej by domagała się prokuratura gdyby ktos był oskarżony o „nawoływanie do nienawiści wobec Katolików i Polaków. Skoro za legalne manifestacje domagają się surowych kar, to tu stawiam na dożywocie.

Gucio
Gucio
14 września 2021 13:02

Jak widać ma posłuch u obecnje władzy… Na pewno go Dupa uniewinni…