Były marszałek Marek Kuchciński dalej mieszka w wilii przeznaczonej dla najważniejszych urzędników w państwie

Były marszałek Marek Kuchciński dalej mieszka w wilii przeznaczonej dla najważniejszych urzędników w państwie

Kuchciński nieprędko opuści apartament przy ulicy Baciarellego w Warszawie. Kancelaria Prezydenta płaci 4 tys. zł miesięcznie na utrzymanie wilii zamieszkiwanej przez Kuchcińskiego. „Rzeczpospolita” zapytała Kancelarię Prezydenta czy taki stan rzeczy jest zgodny z obowiązującymi przepisami; okazuje się, że jest.

 

Zgodnie z § 4 pkt 1 umowy najmu lokal zostanie zwolniony przez najemcę w terminie dwóch miesięcy od dnia zaprzestania wykonywania sprawowanej przez Niego funkcji” – poinformowali urzędnicy z Kancelarii Prezydenta. Okazuje się jednak, że – według przepisów – Kuchciński może zamieszkiwać w lokalu jeszcze przez pięć miesięcy.

W mieszkaniu – według Gazeta.pl – mieszkać miał również syn Kuchcińskiego. Z podobnych przywilejów nie korzystał ani Bronisław Komorowski, ani Ewa Kopacz. Sąsiadami Kuchcińskiego są m.in. Halina Szymańska (szefowa Kancelarii Prezydenta) i prof. Andrzej Zybertowicz (doradca prezydenta).

 

Z przywileju darmowego mieszkania korzysta również marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk mieszka w willi na ulicy Parkowej; Senat płaci za nią 5,6 tys. zł miesięcznie.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JaninaPolka gorszego sortuZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

W żadnej „niesławie” nie odszedł. Zdymisjonowano go, bo „dziennikarze tego chcieli”, ale w PiSie jest nadal skrzywdzonym bohaterem. W głowie się nie mieści, co oni w ciągu 4 lat zrobili z krajem i mentalnością ludzi. A może…nie zrobili, tylko pokazali, jacy naprawdę jesteśmy ? Prześladuje mnie taka właśnie myśl.

Janina
Janina

Otóż to. Zmącili ludziom umysły i wydobyli na powierzchnię wszelkie dziadostwo, męty i brudy. Ale! :
„Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.” – z „Dziadów” Adama Mickiewicza. Tak więc „zstąpmy”, przeczekajmy aż się to zło wymąci, wyszumi, i zniknie. Inaczej to łzy i krew, a tego chyba nie chcemy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wy, ludzie bez serca! Gdzie on się podzieje, biedny miś?

Janina
Janina

Nie wyprowadzi się, bo po wyborach wróci do sejmu i na fotel marszałka, witany, a jakże, patriotycznym bukietem biało-czerwonych róż. Zresztą inni, tymczasowo odsunięci też wrócą. I wtedy już wszelkie maski opadną i skończy się zabawa we „francję-elegancję”. Ma ktoś jeszcze nadzieję na normalność ? Bo ja nie, a szczególnie po ostatnich popisach opozycji.