Były prezydent o dalszej karierze politycznej Donalda Tuska i przyszłości opozycji

Były prezydent o dalszej karierze politycznej Donalda Tuska i przyszłości opozycji

Donald Tusk jest rzadkim typem polityka, który zyskał sobie na tyle mocną pozycję na arenie międzynarodowej, że trochę byłoby go szkoda na ten kociołek krajowy” – mówił w radiu RMF FM Bronisław Komorowski na temat dalszej kariery politycznej Donalda Tuska.

 

Zdaniem byłego prezydenta Tusk zdecyduje się albo na karierę międzynarodową, albo na powrót do kraju. Komorowski skomentował także sytuację w Platformie Obywatelskiej.

W jego opinii ostatnie odejścia członków PO świadczą o wewnętrznych sporach, które mogą wynikać z różnic ideowych czy programowych. Komorowski stwierdził, że przyszłe wybory będą należały do dzisiejszych ugrupowań opozycyjnych, które powinny znaleźć wspólny język i ścieżkę programow

Zdaniem byłego prezydenta PO, Polska 2050, PSL i Lewica powinny stworzyć ponad podziałami lidera zbiorowego, dzięki czemu będą mogły budować przyszły rząd.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
23 stycznia 2021 18:50

Tusk już był, i się nie sprawdził. Chyba że w wyprzedaży majątku narodowego. Oczywiście, ludzie się zmieniają i teraz może okazać się dobrym zamiennikiem dla kaczystów, ale gwarancji nie ma. Zwłaszcza że w „totalnej opozycji” jest zbyt wielu o wielkich ambicjach.