Były przecieki z matur? CKE zawiadamia policję

Były przecieki z matur? CKE zawiadamia policję

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcin Smolik mówi, że jest w trakcie przygotowywania zawiadomienia na policję o przeciekach z matur.

CKE dostało maila z informacją, że przed rozpoczęciem matur w Internetowych wyszukiwarkach padała fraza jednego z wypracowań. Były to skany z Google Trends, wskazujące, że po godzinie 7.00 szczególnie poszukiwana była fraza „ambicje Lalka”, czyli kluczowe słowa jednego z wypracowań.

Czy był to przypadek, czy nie – sprawdzi policja. Analiza wykresu wskazuje, że sporo użytkowników z Podlasia, a mniej z Mazowsza zaczęło wpisywać tę frazę. Zainteresowanie spadło tuż przed 8.00 rano.

Przed rokiem doszło do bardzo podobnej sytuacji, dlatego w tym roku CKE wyznaczyła nowe zasady bezpieczeństwa podczas odbierania przesyłki z arkuszami” – tłumaczył Smolik. – „Nie chodzi o to, że nie ufamy dyrektorom, ale widzimy, że coś niepokojącego się wydarzyło”.

Egzaminy przebiegły spokojnie, szkoły były dobrze przygotowane, nauczyciele stanęli na wysokości zadania.

Było za to parę maili o rzekomych podłożeniach bomby. Uczniów sprawnie ewakuowano, szkoły zostały sprawdzone, żadnej bomby nie znaleziono. Egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym.

Matury pisemne z obowiązkowego języka polskiego pisało 271 tys. uczniów. Sesja pisemna potrwa do 20 maja, egzaminy ustne odbędą się od 19 maja do 21 maja.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/td/

Źródło: tokfm.pl/wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments