Były radny PiS prawomocnie skazany na dwa lata bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad żoną

Radny PiS skazany na dwa lata bezwzględnego więzienia

Były radny PiS z Bydgoszczy Rafał P. został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy na karę dwóch lat bezwzględnego więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Ma jej też wypłacić 75 tys. zł w ramach tzw. nawiązki. Rafał P. ma pięcioletni zakaz zbliżania się na do niej na odległość mniejszą niż 50 m.

 

Sąd uznał, że Rafał P. znęcał się nad żoną od lutego 2006 r. do końca 2017 r. Wszczynał awantury, podczas których wulgarnie ją wyzywał, poniżał, groził śmiercią, kopał, bił, podduszał i szarpał.

Ograniczał jej korzystanie ze wspólnych środków finansowych i rzeczy. Sprawa ujrzała światło dziennie po opublikowaniu przez Karolinę Piasecką nagrań awantur, które urządzał jej mąż.

 

Sędzia Sławomir Ciężki uznał, że „materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje na winę Rafała P. nie ma podstaw do podważenia wiarygodności zeznań pokrzywdzonej”. Stwierdził, że nie miało miejsca publiczne poniżanie żony radnego przez jej męża, ale nie wpływa to w sposób zasadniczy na ocenę jego czynów, których dopuszczał się, gdy znajdowali się oni w ich mieszkaniu. Sąd nie znalazł także dowodów na tezę obrony, jakoby nagrania w tej sprawie, których dokonała pokrzywdzona, były w jakikolwiek sposób zmanipulowane.

Byłego radnego PiS Rafała P. i jego obrońcy nie było na ogłoszeniu wyroku. Karoliny Piaseckiej też nie było w sądzie. Przypomnijmy, że po wyroku sądu pierwszej instancji mówiła: – „Dziękuję sądowi za bardzo rzetelne przeprowadzenie całego procesu. Cieszę się, że w wyroku znalazł się zakaz zbliżania się do mnie. Bałam się, że ta sprawa nie zostanie w wyroku uregulowana i to mnie pozytywnie zaskoczyło”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
11 marca 2020 15:40

Obywatel P. będzie teraz opowiadał osadzonym o tzw. wartościach. Tego ani Monty Python ani Bareja by nie wymyślili. Samo życie…

Shaq
Shaq
12 marca 2020 08:26

Dobrze tak kanalii. No chyba że go Duda ułaskawi.