Były senator PiS Bonkowski na koniec kadencji znowu szokuje – tym razem obrażał Olgę Tokarczuk

Były senator PiS Bonkowski na koniec kadencji znowu szokuje – tym razem obrażał Olgę Tokarczuk

Mimo wyborów i powołania nowego Senatu, ten poprzedniej kadencji jednak się zebrał. Ostatnią więc szansę na zaistnienie miał były senator PiS Waldemar Bonkowski. Nie będzie już – na szczęście – zasiadał w izbie wyższej parlamentu.

A na ostatnim posiedzeniu Senatu Jan Rulewski zgłosił projekt uchwały z okazji przyznania Oldze Tokarczuk literackiego Nobla. – „Senat Rzeczypospolitej Polskiej gratuluje Oldze Tokarczuk międzynarodowego sukcesu. Uznajemy jej ogromne zasługi dla światowej literatury, w tym dla budowy dobrego imienia Polski w świecie” – napisano w uchwale, którą przyjął Senat.

Jeszcze przed głosowaniem uchwały głos zabrał Bonkowski, który powiedział: – „Ja za uchwałą o pani Tokarczyk głosować nie będę. Nie będę się wypowiadał na temat literatury, bo się na tym nie znam” – stwierdził. I powinien był na tym poprzestać, zważywszy na fakt, że nawet nie potrafi poprawnie wymówić nazwiska noblistki.

Według niego, Olga Tokarczuk „była jednym z kilku polakożerców. Bardzo źle się wyrażała o Polakach, rzekomo, że Polacy byli właścicielami niewolników, że mordowali Żydów i tego typu historie, ona i wielu jej podobnych, tak jak profesor Gross byli polakożercami”. Bonkowski dodał, że „ostatnio Nagroda Nobla się zdewaluowała”. – „Dostają głównie wszelkie wyróżnienia ludzie z lewackich środowisk, a szczególnie, jak ktoś szkaluje Polskę to jest nagradzany. Czesław Miłosz (…) zachowywał się jak wróg Polaków, noblistka Szymborska ody do Stalina pisała, a obecna noblistka bardzo źle się o Polakach wyrażała, że byliśmy wrogami. Dla mnie to jest nie do przyjęcia” – tokował Bonkowski.

A o jego wcześniejszych „występach” pisaliśmy m.in. w artykułach „Bonkowski znowu się „popisał”, mówiąc o prezydent Gdańska: „Frau Dulkiewicz” czy „Były senator PiS znów szokuje – udostępnił zestawione zdjęcia Tuska i Hitlera”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HistorykMariaWiktorHerodAntypisgboor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Bonkowski ? Nie znam człowieka.

HerodAntypis
HerodAntypis

To nie człowiek. To ryba. Konkretnie PiSkosz.

Wiktor
Wiktor

Dołącz do dyskusji…To nie człowiek to tapicer

gboor
gboor

Znowu puścił bonka.

Wiktor
Wiktor

Ten typek to zwykły tapicer specjalista od tapczanów, foteli i leżanek ;czego Państwo oczekujecie od takiego prostaka, któremu towarzyszy w życiu snopek słomy który w życiu nie trzymał w ręku książkino może z wyjątkiem tej kościelnej,Kiedyś pislamista dzisiaj faszysta ;w sejmie jest jeszcze jeden gigant intelektualny z zawodu perukarz ;niestety taki mamy klimat Polacy to potomkowie parobków i lubią prostactwo , prymitywizm i minimalizm pod warunkiem ,że dostaną min. od rządu (tak mówią )co starczy na grilla i pako z puszki ;takie śmieciowe społeczeństwo

Maria
Maria

I po co taki niekumaty plecie od rzeczy? Zazdrość go zżera?

Na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej czytamy:

Olga Tokarczuk została uhonorowana literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. O duchowości w jej twórczości mówi dr hab. Lech Giemza, literaturoznawca, adiunkt w Katedrze Literatury Współczesnej w Instytucie Filologii KUL, twórca akcji „Książka z
plecaka” promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.
czytaj dalej tu: https://pl.aleteia.org/2019/10/19/literatura-olgi-tokarczuk-jest-w-sensie-szerokim-literatura-religijna/

Historyk
Historyk

Prawdę powiedział