Były senator PiS Stanisław K. zatrzymany wraz z synem przez CBA

Były senator PiS Stanisław K. zatrzymany wraz z synem przez CBA

Były senator PiS Stanisław K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wraz z nim ujęto jego syna oraz dyrektora małopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W sprawie chodzi o wielomilionowe łapówki.

 

Informację o zatrzymaniu Stanisława K. jako pierwsi podali dziennikarze TVP 2. Przebieg akcji został potwierdzony przez rzecznika Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistoklesa Brodowskiego. Sprawa – jak podało CBA – dotyczy przyjęcia wielomilionowych łapówek przez byłego senatora i jego syna oraz wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z PFRON przez małopolskiego dyrektora organu. Zarzuty przedstawiono do tej pory 24 podejrzanym.

O domniemanej korupcji Stanisława K. głośno było już od 2017 r. W trakcie poprzedniej kadencji parlamentu polityk zapowiedział, że zrzeknie się immunitetu (czego ostatecznie nie zrobił) i udowodni niewinność przed sądem. Stanisław K. zrezygnował następnie z funkcji przewodniczącego senackiej Komisji Infrastruktury.

 

W październiku 2019 r. Stanisław K. bezskutecznie ubiegał się o reelekcję do wyższej izby parlamentu. Z uwagi na konflikt z kierownictwem PiS startował wtedy jako kandydat niezależny. W listopadzie ub.r., ze względu na porażkę wyborczą, przestał chronić go immunitet, co umożliwiło najnowszą akcję CBA.

Zatrzymanie byłego senatora uruchomiła lawinę komentarzy internautów. Szczególnie często przewijał się jeden motyw. „Tradycja. Robił machloje a z centralą się nie podziałkował. Nauczka dla innych pisiorów. Następni już się podzielą” – zasugerował jeden z czytelników portalu Gazeta.pl.

/nt/

Źródło: wp.pl, tvp.info, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
IrekEwaBGmble Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BGmble
BGmble

Pamietam jak w maju 2016 rok #dojnazmiana przez 11 godzin pyszczyla o „aferach peeloo”. Minelo ponad cztery lata i jedyni aresztowani za przewalki to Chrzanowski z KNF (PiS), Misiewicz (PiS), Kogut (PiS), dzialaczki PiS z Inowroclawia itd.

Gdzie ci zlodzieje z „peeloo” i mafie VATowskie?

Ewa
Ewa

zapieje kogucik !

Irek
Irek

No chociaz na troche szkodnikow zamkna. Bardziej ucieszy mnie informacje o zatrzymaniu tego orginala z prawej, nazywanego ojcem.