Były strażnik marszałkowski skazany za groźby wobec Katarzyny Lubnauer

Były strażnik marszałkowski skazany za groźby wobec Katarzyny Lubnauer

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Włodzimierza D. , byłego strażnika marszałkowskiego na 2 lata więzienia w zawieszeniu i dozór kuratorski za wysyłanie posłance Nowoczesnej gróźb karalnych i inwektyw za pomocą poczty elektronicznej.

 

Dodatkowo skazany ma zapłacić 500 zł grzywny i opublikować przeprosiny w formie ogłoszenia w stołecznym wydaniu gazety. Otrzymał też zakaz zbliżania się do Katarzyny Lubnauer na okres zawieszenia kary. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Posłanka Nowoczesnej ujawniła we wrześniu ubiegłego roku treść jednego z otrzymanych maili z pogróżkami: „Lubnauer ty k….o szmato dziwko suko trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza.” (pisownie oryginalna poza kropkami). Ponieważ mail przysłany był podczas jej obecności w programie TVN na adres telewizji, TVN zgłosiła sprawę na policję. Sprawca został ujęty następnego dnia.

 

Włodzimierz D. pracował jako funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej 19 lat. Wcześniej do jego służby nikt nie miał zastrzeżeń. Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał się do winy. Wcześniej chciał dobrowolnie poddać się karze bez procesu, ale sąd zdecydował się na wszczęcie sprawy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
21 października 2020 06:48

Trochę łagodnie. Czy to sędzia z kasty sędziów-ziobrystów?

Marek
Marek
21 października 2020 12:13
Reply to  Kim

Wiedziałem, że będzie atak na sędziów. Łagodnie bo może takie jest prawo (pisane lub niezmienione przez pis). Łagodnie bo może upolityczniony prokurator (pis) tak a nie inaczej przedstawił sprawę. Łagodnie bo może partyjna milicja (pis) niewłaściwie zebrała dowody.
Nie szukajmy od razu winy w sędziach stanowiących koniec łańcucha wymiaru sprawiedliwości.