Były wiceprezydent Radomia skazany za branie łapówek na rzecz PiS

Demokratyczne hasło, używane przez funkcjonariuszy PiS do demolowania demokracji, jest dzisiaj tak odległe od rzeczywistości, że aż śmieszy

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat – taki wyrok zapadł w sprawie byłego wiceprezydenta Radomia Igor M. Sąd uznał, że brał on łapówki, które miały być przeznaczone na kampanie wyborcze PiS w latach 2011-2014.

Sąd uznał, że Igor M. przyjął łapówki od jednego z radomskich prawników Łukasza D., którego wcześniej umieścił w radach nadzorczych radomskich spółek. Zdaniem sądu, Łukasz D. miał się „odwdzięczyć w ten sposób, że w przypadku zarządzanych w danym roku wyborów parlamentarnych, samorządowych, prezydenckich lub europejskich wpłaci na potrzeby partii Prawo i Sprawiedliwość jednomiesięczne wynagrodzenie otrzymywane z tytułu członkostwa w radzie nadzorczej”.

„Oskarżony nie miał żadnej podstawy prawnej, aby żądać od Łukasza D. przekazywania kwot na cele polityczne, na dodatek pod rygorem odwołania go ze stanowiska. Igor M. dopuszczał się zarzucanych przestępstw wielokrotnie, z pewną regularnością, za każdym razem działał zgodnie z ustalonym wcześniej planem, przejawiał dużą determinację do uzyskania jak największej ilości korzyści. Był inicjatorem przestępczych działań i on składał innym osobom propozycję wzięcia udziału w przestępczym procederze, ustalał plan działania i kierował”– powiedziała w uzasadnieniu wyroku sędzia Wioletta Łepecka. W sumie były wiceprezydent Radomia pobrał łapówki w wysokości 22,5 tys. zł.

Igor M. ma zapłacić 17 tys. zł grzywny. Przez sześć lat ma zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach dysponujących środkami publicznymi.  Wyrok nie jest prawomocny.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JabisMarekNihilPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Przecież branie łapówek na rzecz PiS to w tej chwili rzecz powszechna. Sąd drugiej instancji na pewno uchyli niesprawiedliwy wyrok, a jeśli tak się nie stanie, to Duda-pomoc szybko ułaskawi Igora M., zaś on sam wejdzie do panteonu prześladowanych za patriotyzm PiS-owców wyklętych.

Nihil
Nihil

Za korupcję wyrok w zawieszeniu…. Komedia. A za batonik za kraty

Marek
Marek

Wyrok wydaje się komicznie łagodny, ale zanim wszyscy (łącznie z trollami pisu) rzucą się do gardła pani sędzi proszę o zastanowienie się czy to na pewno jej wina, czy na pewno jest z PiSu. Czy na wyrok aby nie miał wpływu sposób przedstawienia sprawy przez oskarżyciela (np. prokuratora) i/lub przepisy prawa napisane być może przez Ziobrę, albo może naciski polityczne wyżej wymienionych którym pani sędzia uległa widząc jak traktowani są inni sędziowie.

Jabis
Jabis

… W sumie były wiceprezydent Radomia pobrał łapówki w wysokości 22,5 tys. zł.
Pestka! Kaczor wziął NA KSIĘDZA 50 tyś. i … co z tego?