Były współpracownik Dudy krytycznie o jego kampanii i stosunku do LGBT

Były współpracownik Dudy krytycznie o jego kampanii i stosunku do LGBT

Wirtualna Polska opublikowała wywiad z Marcinem Kędryną, czyli byłym już dyrektorem biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W trakcie rozmowy Kędryna mówił m.in. o udziale w grupie „Greenberg”, która miała się zajmować tuszowaniem incydentu z niebezpiecznym lotem Dudy z lata ub.r. Tłumaczył, że został do niej dopisany, i chodziło mu tylko o wyjaśnienie sprawy. Przekonywał o braku nacisków ze strony prezydenta na pilotów i załogę samolotu.

 

Wypowiedział się też na temat swojego odejścia z kancelarii, tłumacząc, że wbrew plotkom nie jest ono efektem głośnego wywiadu udzielonego Polsat News.

„Wywiad przed publikacją czytało dwóch prezydenckich ministrów. Mój przełożony nie miał nic przeciw tej publikacji. Sądzę, że ten moment i tak musiał przyjść. Trudno by mi było zrobić coś więcej, a Kancelaria w drugiej kadencji mocno się zmieniła i zmieniać się będzie dalej. Era ‘hipstera prezydenta’ się skończyła” – powiedział.

Dość wyważony Kędryna mocniej odniósł się do drugiej kampanii prezydenta.

„Nie rozumiałem sporej części działań i decyzji. Zdecydowanie bardziej podobała mi się pierwsza. Zbudowana na autentycznym entuzjazmie ludzi. Mam wrażenie, że wtedy, w tamtej kampanii, mniejsze znaczenie miał marketing polityczny” – ocenił.

 

„Uważam, że poruszanie tematu osób LGBT zraziło wyborców środka, przynosząc więcej szkody niż pożytku. Z kolei ci, którzy byli autorami tej koncepcji twierdzą, że dzięki uderzeniu w wątki światopoglądowe udało się wygrać wybory. Mnie to nie pasuje do Andrzeja, którego znam  jako osobę tolerancyjną. Kogoś, kto szanuje ludzi, z którymi się nie zgadza. Gdybym ja miał robić kampanię, na pewno bym jej tak nie poprowadził, ale nie jest powiedziane, że by się zakończyła zwycięstwem” – dodał.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/kw/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments