„Cała delegacja ostentacyjnie łamiąc prawo pojawiła się na Wawelu (…) wyślemy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury”

Odmowa wszczęcia śledztwa ws. polityków PiS, którzy 10 kwietnia na Wawelu nie zachowali środków ostrożności w związku z pandemią

Według rozporządzenia Rady Ministrów, w miejscach publicznych zabronione są zgromadzenia powyżej 2 osób. Dodatkowo, należy zachować odległość dwóch metrów, nawet wobec członków swojej rodziny. Te ograniczenia mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Od każdej reguły są jednak odstępstwa. Jedni mają zniżki na tankowanie na stacjach Orlenu a inni, „zniżki” na zakaz zgromadzeń.

„W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji.” – doprecyzowała na twitterze odstępstwo od obowiązującej reguły Policja Warszawska. – „Zostańmy w domu, to nie czas na pielęgnowanie tradycji” – apelował do mieszkańców mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

„Czyli jeśli zorganizujemy zebranie pracowników i wolontariuszy Ośrodka to też nie złamiemy prawa? Przecież wszyscy będą tam w ramach pełnionych funkcji. I czy wirus o tym wie, że nie powinien przenosić się pomiędzy zgromadzonymi, ponieważ są tu „w ramach pełnionych urzędów”? – powiedział portalowi wp.pl, Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.


Słowa te były reakcją na wizytę jaką złożyli 10 kwietnia politycy PiS, a także prezydent Andrzej Duda na Wawelu. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości pojawili się przy grobie śp. Lecha i Marii Kaczyńskich w 10. rocznicę smoleńskiej katastrofy. Wśród nich europosłanka, była premier Beata Szydło, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, nowa wicepremier Jadwiga Emilewicz, szef klubu sejmowego PiS Ryszard Terlecki, władze wojewódzkie z marszałkiem Witoldem Kozłowskim na czele oraz dawno niewidziany wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

„Naszym zdaniem politycy, którzy pojawili się na Wawelu, złamali przepisy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów dotyczącego zakazu zgromadzeń z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Jakby oznajmiali: „my jesteśmy ponad prawem!” – podkreślił Dulkowski.

„Cała delegacja ostentacyjnie łamiąc prawo pojawiła się na Wawelu w czasie epidemii koronawirusa. W czasie, gdy rząd zwyczajnym Polakom zaleca pozostanie w domach i apeluje o nieodwiedzanie grobów bliskich. W środę wyślemy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury” – zapowiedział prezes OMZRiK

Przypomnijmy, że podobne zawiadomienie w sprawie warszawskich obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej złożył poseł Nowoczesnej, Adam Szłapka „Nie może być równych i równiejszych. Złożyłem ZAWIADOMIENIE o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. przez Jarosława Kaczyńskiego i towarzyszy za załamanie nakazów i zakazów w związku z epidemią.”. Sprawę opisywaliśmy w artykule „Zawiadomienie do prokuratury ws. złamania zakazów przez Kaczyńskiego podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej

/as/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Rafał PZbigniewKazimierzdarooZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Pies regularnie obsikuje swoje terytorium. Żeby jego smród nie wywietrzał.

daroo
daroo

JAKIE „SŁUŻBOWO”????? LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!!!!!! PRZECIEŻ TO NIE UROCZYSTOŚĆ NA SZCZEBLU PAŃSTWOWYM JAK CO PONIEKTÓRYM SIĘ WYDAJE TO „TOWARZYSTWO” WZAJEMNEJ ADORACJI ŁAZI TAM PRYWATNIE 😐

Kazimierz
Kazimierz

…. „a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji.” to fejk czy kuriozum jakie to urzędnicze zadania może autor doprecyzuje . Czasem lepiej milczeć .

Zbigniew
Zbigniew

Jeżeli służbowo robią to urzędnicy lub przy du-py pisowskie to wirus nie atakuje bo rozpoznał, ze to są podnóżki Stalinohitlerka . Proszę niech to wytłumaczy ten rudzielec z MZ, który wzbrania się o wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

Rafał P
Rafał P

Fajne zdjęcie. Dwóch żołdaków z flintami, a przed nimi pod murem typy spod ciemnej gwiazdy.