Cała Polska wygląda teraz jak Trójka

Jedynka i Trójka leci na łeb na szyję! Rekordowy spadek liczby słuchaczy

Jedynymi kompetencjami w dyktaturze i w każdej bananowej republice są bycie miernym, biernym i właśnie dlatego wiernym.

 

Temu, co się stało z „Trójką” nie jest winny jej szef pan Kowalczewski, mimo że to on wysłał feralnego smsa. Nie usprawiedliwiam go, ale on jest wykonawcą złych poleceń. Tak naprawdę winien temu, co się stało, nie tylko z radiem, ale i z całą Polską (bo cała Polska wygląda teraz jak Trójka) jest PiS. Nie zapominajmy o tym, bo wyczucie proporcji jest w takich sytuacjach kluczowe.

Winni są: Jarosław Kaczyński, premier, prezydent i wszyscy, którzy im pozwalają działać, przyklaskują, nie sprzeciwiają się i/bo czerpią zyski z niegodnych, bezprawnych działań. Takich jak w Trójce.

 

Widziałam dziś dyrektora Trójki pana Tomasza Kowalczewskiego na konferencji prasowej. Trzęsącym się głosem, zdradzając oznaki załamania nerwowego, mówił o smsie wysłanym przed 3 w nocy do dziennikarza Piotra Metza: „Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie”. Próbował się tłumaczyć, choć wie, że to, czego broni jest nie obrony i choć wie także (być może jeszcze odrobinę się łudzi), że została mu przydzielona rola kozła ofiarnego i że z tej odpowiedzialności już się nie wywinie. To on zapłaci za winy PiS: naciski polityczne, cenzurę, ograniczanie wolności słowa i wprowadzanie dyktatury, której jednym z niewielkich, choć ważnych dla ludzi przejawów jest cenzurowanie krytycznych wobec dyktatora piosenek.

Czy go bronię? Ależ skąd! Wręcz przeciwnie, proszę mi wierzyć. Zwracam jednak uwagę, że na jego miejscu mógł być każdy Kowalski czy Nowak. No name, o którym nikt wcześniej nie słyszał, którego nikt nie zna, bez wielkich osiągnięć w dziedzinie, którą władza kazała mu się zająć, a nawet na stanowisku, na którym go osadzono. Co jest zresztą bez znaczenia, bo jedynymi kompetencjami w dyktaturze i w każdej bananowej republice są bycie miernym, biernym i właśnie dlatego wiernym. Bo taki ktoś wie, że bez PiS-u jest nikim, a jedyna szansa na jakąkolwiek karierę albo coś, co ją choćby przypomina, to podlizywanie się posłuszne, ślepe wykonywanie poleceń.

Dlatego gdy słyszę panią Emilewicz, która wcześniej opowiadała propagandowe bzdury na konferencjach prasowych czy wicepremiera Glińskiego „oburzających się” na cenzurę w Trójce, to uśmiecham się tylko, przyznaję, lekko ironicznie. I jest dla mnie jasne, że ich oburzenie nie jest szczere – nie może być, bo oni tkwią w systemie, który stworzył Kowalczewskiego, wysyłającego o 3 w nocy cenzorskie, żenujące smsy i wielu innych, ba! – piastują w nim ważne kierownicze stanowiska. Wiedzą więc co czynią i wiedzą, w czym biorą udział.

Jest takie powiedzenie: kiedy głupcowi wskazujesz palcem piękny księżyc, on patrzy na palec. I bardzo bym nie chciała, żebyśmy teraz wszyscy byli takimi głupcami, patrzącymi na palec (Kowalczewskiego, „oburzonych” funkcjonariuszy reżimu itp.), zamiast na księżyc – czyli na winę PiS i Kaczyńskiego – ludzi, którzy budują od kilku lat w Polsce dyktaturę i robią to skutecznie.

 

Nie jesteśmy już w pełni demokracją i jesteśmy o krok od tego, żeby system się domknął. I to jest prawdziwy problem, którego Trójka jest tylko symptomem, jednym z wielu i nie najgroźniejszym. Mówmy o aferach, Banasiu, Glapińskim, CBA, które wiedziało o aferze z maseczkami i nic nie zrobiło (dlaczego?), mówmy o rodzinie Szumowskich, nienaturalnie szybko wzbogaconej, mówmy o systemie.

Eliza Michalik
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AlexsmętekMaciek123454321Predatorjurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Oglądajcie teraz „Nic się nie stało”. Jest grubo: mordy, nazwiska, wszystko. Nergal, Szyc, Skiba. Siwiec i inni celebryci

Damian.POZ
Damian.POZ

Marku sprawa była opisana przez nieżyjąca już Bożenę Aksamit w książce niestety przez lata prawie nikogo nie skazano może tym razem po emisji fiilmu procesy przyspieszą jako efekt propagandowej skuteczności PiS. Oby…..

lea
lea

Szkoda, że p. Latkowski nie przedstawił dowodów. Uważam żę przez to zaszkodzi tej sprawie.
Cóż, ludzie PiS-u tak mają, że zawsze są gotowi do rzucania oskarżeń w kierunku całych środowisk.
Raz biorą na cel Zydów, innym razem imigrantów, a teraz padło na celebrytów /tych ostatnich sama
nie cierpię, ale z tego powodu nie mam zamiaru żadnego z nich bez dowodów oskarżać idąć w ślady
pana Latkowskiego/. Pisowcy natomiast, nie czepiają się pedofilów w sutannach i chętnie ich bronią,
mimo że dowody ich winy są ewidentne. Czy dobrze się czujesz z tym stanem rzeczy?

smętek
smętek

Sprawa stara i odgrzana przez Latkowskiego. Gdańskie prokuratura i sądy dały ciała i nikomu nie stało się nic złego. Jestem mężczyzną dorosłym a nie znam, nawet z nazwisk żadnych celebrytów, a żyję w mojej kochanej Warszawie. Radzę nie podniecać się bo możesz wasze dostać udaru.

Alex
Alex

Ten film to Lisowska ściema .Ma dużo dymić.

Marek
Marek

Chyra, Kryszak, Cielecka

Predator
Predator

Twoja wypowiedź jest nie na temat, ale tak to już jest że najbardziej zwraca na siebie uwagę idiota.

lea
lea

Nie do końca mogę się z tym zgodzić. PiS jest z pewnością głównym winowajcą, ale to dziennikarze trójki mieli być kozłami ofiarnymi, za sprawą pana Kowalczewskiego, który chciał ich wkręcić w swoje świństwo. Sądzę, że gdbyby mu się to udało, nie odczuwałby jakiegoś dyskomfortu z tego powodu, że zachował się tak, jak się zachował. Sprawa jednak wyszła na jaw, wszyscy się o tym dowiedzieli i dopiero w tym momencie zmieniło się samopoczucie tego pana. Ja mam tę świadomość, że za czyimś zachowaniem stoją określone czynniki i rozumiem czyjś lęk tak samo, jak wiem, że nie zawsze udaje się nad tym… Czytaj więcej »

Damian.POZ
Damian.POZ

Pani Elizo trafne podsumowanie tak samo zajechali stadninę w Janowie oraz kilka teatrów. W obecnych czasach ten który się podkłada na dyrektora zarabia duże pieniądze i często obsada co może rodzina na szybko. A jak wszytko rozwali to partia przenosi go ” na inną parafię” czyli do nowego zarządu.

jurek
jurek

Po raz kolejny, który to już, potwierdza się zasada, patrz obok kogo stajesz, kogo afirmujesz dając mu swoje nazwisko. I nie miej pretensji w przyszłości – ty decydowałeś, żaden bóg tego nie chciał.

Predator
Predator

Pani Elizo stanowczo domagam się więcej Pani artykułów. Pozdrawiam.

Maciek123454321
Maciek123454321

Najpierw była Trójka, potem Trujka, a dziś jest śp. Trujka.

jurek
jurek

† na drogę 😉

smętek
smętek

Szanowna Pani Redaktor, pisuary zniszczyły co się dało, poczynając od stadniny arabów, o czym wspominałem kilkakrotnie, przez teatry, tv i radio. Niszczy demokrację w Polsce i już całkiem niewiele zostało do domknięcia kręgu bezprawia. Inteligentni i myślący Polacy widzą dziejące się zło ale popełniają zasadniczy błąd oczekując, że to UE wyzwoli nas ze śmiertelnego uścisku pisuarów.