„Cały Sejm otoczony policją”

Sąd: okrzyki „kłamca” do Kaczyńskiego nie zakłócają porządku publicznego

„Wszędzie radiowozy na kogutach i setki uzbrojonych policjantów. Każde wejście do Sejmu fizycznie zastawione radiowozem. Kaczyński naprawia sądy” – napisał dziś na Twitterze poseł PO Bartosz Arłukowicz. Dołączył też kilka fotografii, na których widać wiele radiowozów, które stanęły wokół Sejmu. – „Demokracja też pilnowana jest od tyłu” – dodał poseł PO i umieścił zdjęcie sejmowego parkingu, zajętego przez policyjne auta.

Na Twitterze pojawiły się też inne wpisy na ten temat. – „To już nie jest zamknięty Sejm. To jest uzbrojona, gotowa na szturm i oblężenie twierdza” – skomentował Michał Mostowy z KOD. – „Sejm zabarykadowany jak za PRL. Taki symboliczny prezent dla Narodu na 150 rocznicę urodziny Piłsudskiego i inaugurację debaty o 100-leciu niepodległości Polski” – napisał dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz.

Przed Sejmem zgromadzili się Obywatele RP, protestując przeciwko reformie sądownictwa autorstwa PiS i zmianom w ordynacji wyborczej. – „Nasze dzisiejsze działania to działania ostrzegawcze. Ustawy o sądownictwie to podeptanie Konstytucji i liczymy, że nie zostaną przyjęte. Przecież Andrzej Duda nie musi ich podpisywać” – powiedział „GW” Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP. Działacze zapowiadają na piątek blokadę wyjazdu z Sejmu.

bt

Źródło: wprost.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ada A.IkaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Aż strach się bać co będzie 13.grudnia…

Ika
Ika

Bo to 50-procentowe poparcie w sondażach to lipa robiona na zamówienie…dlatego mają pełne gatki ze strachu 🙂

Ada A.
Ada A.

Dlaczego oni tak bardzo boją się suwerena? Ciekawe zagadnienie – przecież są „tacy dooobrzy”