CBA: działka za bezcen przekazana Rydzykowi zgodnie z prawem

CBA: działka za bezcen przekazana Rydzykowi zgodnie z prawem

Dwa miesiące wystarczyły funkcjonariuszom bydgoskiego CBA na stwierdzenie, że przekazanie Tadeuszowi Rydzykowi działki Skarbu Państwa za 15 proc. wartości odbyło się zgodnie z prawem. Grunt bez przetargu redemptorysta dostał od pisowskiego wojewody kujawsko-pomorskiego.

CBA doszło do takiego wniosku tylko na podstawie lektury dokumentów od wojewody i prezydenta Torunia. – „W tym przypadku nie było mowy o konieczności przesłuchiwania czy wszczynania śledztwa. Po analizie dokumentów nasi bydgoscy funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że nie doszło do jakiegokolwiek złamania prawa. Ta sprawa dla nas jest zakończona i nie będziemy już nic więcej w niej robić” – powiedział Onetowi rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

W państwie PiS nie powinno dziwić to, że urzędnicy tego państwa udzielają pewnemu zakonnikowi 85-proc. bonifikaty na zakup działki, którą wyceniono na prawie 470 tys. zł. Dostał ziemię w użytkowanie wieczyste, „w drodze wyjątku” bez przetargu, a procedura przekazania przez wojewodę trwała zaledwie 11 dni.

W państwie PiS nie ma też znaczenia, że grunty te należały do Skarbu Państwa, czyli były własnością wszystkich obywateli. Nieważne też, że – co zauważył poseł PO Michał Stasiński – zgodnie z przepisami „grunty Skarbu Państwa nie mogą być zbywane podmiotom, które chcą prowadzić na nich działalność zarobkową”. Niedaleko działki przekazanej Rydzykowi wybudowano kawiarnię i księgarnię redemptorystów. – „W obiektach tych prowadzona jest zarobkowa działalność gastronomiczna oraz handlowa. W rezultacie publiczny majątek należący do Skarbu Państwa został de facto bez żadnego ekonomicznego uzasadnienia oddany za bezcen organizacji związanej z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem, aby wspierać okoliczne przedsięwzięcia biznesowe Redemptorystów” – napisał parlamentarzysta w zawiadomieniu do CBA.

W państwie PiS Centralne Biuro Antykorupcyjne nie dostrzegło w tym wszystkich żadnych nieprawidłowości.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
magdalena
magdalena
12 stycznia 2018 07:43

Biznesmen Rydzyk ma wielkie zasługi dla PISu i jest za nie sowicie opłacany. A że z majątku wszystkich Polaków, nic to, państwo to PIS. Mam nadzieję że kiedyś te jego imperium rozsypie się.

Zgredzinka
Zgredzinka
12 stycznia 2018 13:35
Reply to  magdalena

Ale on tego już nie doczeka, więc … łochnie jak ďlugo i ile się da.
Bardzo dobrze wie, że jest tylko tu i teraz, więc czerpie z uroków życia pełnymi garściami.
A kto prawie świętemu zabroni urządzić sobie niebo na ziemi.

korek
korek
12 stycznia 2018 20:32

RYDZYK – słowo klucz -otwiera niczym wytrych wszystkie nasze skarbce. :((((((((((((