CBA pozwoliło na zakup bezwartościowych maseczek?

PiS przyszykował rekompensaty za felerne maseczki z Chin?

Zdaniem „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Zdrowia poinformowało CBA o zakupie 120 tysięcy  maseczek cztery dni przed planowaną transakcją. Służby nie zweryfikowały w tym czasie fałszywego certyfikatu a zdaniem gazety takiej weryfikacji można było dokonać jednym telefonem.

 

Wspomniane maseczki nie przedstawiały żadnej wartości a stroną transakcji był kolega ministra Łukasza Szumowskiego. Śledczy z CBA nie zrobili niczego aby zablokować głośną już transakcję. „Rzeczpospolita” przypomina email datowany na 26 marca a wysłany przez Łukasza G najsłynniejszego w tej chwili w Polsce instruktora narciarstwa, który zaoferował ministerstwu zakup wspomnianej ilości maseczek za kwotę 5 mln zł.

We wspomnianym mailu G stwierdza, że towar „jest już opłacony z prywatnych, domowych środków” a spawa wymaga pilnego potraktowania. Poza tym G prosi ministerstwo o „wsparcie dyplomatyczne w Chinach„.

 

Tak więc ani cena masek ani certyfikat, który okazał się być fałszywy nie zaniepokoiły śledczych z CBA. „Rzeczpospolita” nie doczekała się także odpowiedzi na postawione pytania rzecznikowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistoklesowi Brodowskiemu.

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments